Región Dél-komárom 2023. 07. 07.

Už tento víkend môžete zažiť kúsok Jamajky v Komárome

V rámci série podujatí Lovarda Orchestra vystúpia Ladánybene 27 v budove Magyar Lovas Színház Komárom v sobotu 8. júla od 19.00 h s hosťom A Láma Dalai.

„Nová séria komunitných, živých hudobných podujatí Lovarda Orchestra v južnom Komárome v budove Lovarda. Je pre nás veľkým potešením, že našu sériu podujatí môžeme odštartovať 8. júla koncertom Ladánybene27. Prvá LP platňa skupiny vyšla v roku 1991, čo bol vlastne určujúci moment maďarského reggae života. Majú nespornú zásluhu na predstavení a oboznámení sa s hudbou jamajských koreňov v Maďarsku,“ informujú organizátori.

„Prvý Spring Reggae Jam sme usporiadali na námestí Almássy pred tridsiatimi rokmi a potom sa podujatie konalo na mnohých iných miestach. Na jar 1993 sme sa stali celonárodne známou kapelou, tento rok sme sa zúčastnili pop-rockového festivalu, ktorý vysielala aj televízia, kde sme sa dostali do finále s pesničkou Szedegetem, ktorá bola vtedy na našom druhom albume,“ povedal Tibor Bodnár, líder kapely, v minulom oznámení.

Druhý album neskôr fanúšikovia nazvali ako slonia platňa kvôli zelenej zvieracej postave na obale, ktorá sa na dlhé roky stala logom LB27.

Séria programov bude pokračovať počas celého leta a dokonca aj začiatkom jesene, takže 29. júla od 19:00 môžeme vidieť kapelu Irie Maffia, 18. augusta tiež od 19:00 Blahalouisiana a september. 9, od 19:00 môžeme vidieť Parno Graszt.

Zdroj: komarom.sk