Mesto 2018. 04. 13.

V bytovke na Družstevnej ulici v Komárne vďaka pozornej susedke chytili obyvateľky muža podozrivého z krádeže

63 ročná pani Magdaléna si včera popoludní (12.4.2018)  z okna  svojho bytu všimla ako neznámy muž preskočil oplotenie bytového domu a z jednej garáži vytiahol zo zámky kľúče. Žena sa okamžite dovtípila, že takáto návšteva do susednej bytovky neveští nič dobré. Vybehla na ulicu a s krikom zalarmovala obyvateľov dotknutej nehnuteľnosti.  70 ročnej pani Alžbete opísala čo videla a ukázala jej z ktorých dverí muž vybral kľúče.

Odvážna dôchodkyňa sa  rozhodla konať a keďže vedela, že byt patrí 82 ročnej pani Márii, ktorá práve v záhradke polievala vošla dovnútra. Pozorne prezrela izby a  keď vychádzala von z bytu vybehol neznámy muž. Ujsť sa mu ale nepodarilo, pretože ho na chodbe spacifikovala a zadržala až do príchodu polície 50 ročná pani Alžbeta. Akčné ženy stihli do príchodu polície prezrieť podozrivému vrecká a zistiť, že pani Márii ukradol z peňaženky 15,-€.

 Policajti muža predviedli na oddelenie, kde ku skutku vypovedal. 36 ročný František z Komárna časť Veľký Harčáš nebol pre políciu neznámy, pretože aj v minulosti sa dopúšťal majetkovej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ  po vykonaní všetkých procesných úkonoch Františka obvinil zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Zároveň spracoval podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie. Keďže obvinený skutok spáchal na chránenej osobe hrozí mu  v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.