Región Dél-komárom 2023. 11. 09.

V Hviezdicovej pevnosti sa už chystajú na advent

Prípravy na adventné obdobie prinášajú v Hviezdicovej pevnosti mnohé prekvapenia . Návštevníkov privíta množstvo zaujímavých a zmysluplných programov v rámci starobylých hradieb. O pripravovaných akciách hovorila jedna z hlavných organizátoriek Nelli Morvay.

16. novembra čakajú hostí dve napínavé podujatia. Najprv prebehne remeselné posedenie, kde si účastníci môžu vyrobiť perníky a budú mať možnosť stretnúť sa s keramikárkou, ktorá návštevníkom obohatí deň o zaujímavé zážitky.

V období adventu Hviezdicová pevnosť organizuje aj adventné komentované prehliadky, počas ktorých sú detailne prezentované miestne vystavené diela súvisiace s týmto sviatkom. Tieto diela navodzujú vianočnú atmosféru a mystiku sviatku.

17. novembra sa uskutoční špeciálna umeleckohistorická prezentácia a slávnostný koncert, ktoré sa samozrejme točia aj okolo adventných a vianočných sviatkov.

V Hviezdicovej pevnosti si okrem toho môžete kúpiť aj diela miestnych a regionálnych remeselníkov, perníkové figúrky, publikácie, suveníry a ručne vyrábané čokolády. Galéria ponúka aj špeciálne predmety, takže návštevníci ľahko nájdu ideálny darček pre svojich blízkych a priateľov.

Hviezdicová pevnosť víta návštevníkov každý týždeň od štvrtka do nedele medzi 9:00 a 18:00Bližšie podrobnosti a aktuálne informácie nájdu záujemcovia na facebookovej stránke.