Mesto 2023. 12. 21.

V kajakárskom klube odovzdali do prevádzky nový systém tepelného čerpadla

V utorok 19. decembra bol v kajakárskom klube slávnostne odovzdaný do prevádzky nový systém tepelného čerpadla. Mesto, ako vlastník budovy, financovalo 95 % modernizácie (203 000 EUR) z prostriedkov EÚ.

Starý vykurovací systém v budove bol zastaraný a bolo potrebné ho kompletne zrekonštruovať s využitím geotermálnej energie. Výmenou plynového kotla za tepelné čerpadlo typu zem-voda sa výrazne zníži spotreba plynu na výrobu tepla v budove. Teplo používané na vykurovanie bude pochádzať z hlbokých vrtov v blízkosti budovy a do vykurovacieho systému budovy sa bude odovzdávať pomocou tepelného čerpadla.

Prezident klubu Viktor Demin poďakoval miestnej samospráve za pomoc. Dodal, že pracujú na ďalšom rozvoji sídla klubu. Primátor Béla Keszegh vyzdvihol zásluhy klubu nielen v oblasti vrcholového športu, ale aj v starostlivosti o mnohé deti. V súčasnosti prebiehajú v centre dva projekty financované z grantov. Mesto robí všetko pre to, aby športoviská poskytovali čo najlepšie podmienky na športovanie a aby boli ekologické a efektívne – dodal primátor.

Erik Vlček, šesťnásobný olympionik v kajaku, mestský a parlamentný poslanec, zdôraznil význam podpory športu. Pomôže aj plánom klubu na ďalší rozvoj, ktorý by mohol zahŕňať ďalšiu veľkú modernizáciu klubu.

Zdroj: Mesto Komárno