Mesto 2021. 11. 24.

V komárňanskej nemocnici pribúdajú veľmi ťažko chorí na COVID-19

Nemocnica Agel Komárno má situáciu s vývojom tretej vlny pandémie pod kontrolou. Množia sa však prípady veľmi ťažkého priebehu ochorenia COVID-19, na umelej pľúcnej ventilácii končia zatiaľ výlučne nezaočkovaní ľudia. 

„Hoci nemocnica poskytla súčinnosť pri očkovaní a spolu s tromi očkovacími centrami v kraji zaočkovala už takmer 200.000 ľudí, najnovší vývoj ukazuje, že neočkovaní môžu byť bezprostredne ohrození na živote, najmä tí s inými sprievodnými diagnózami, obézni a diabetici,“ upozornil riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Vďaka vysokej zaočkovanosti zdravotníkov nemusí nemocnica riešiť obrovský výpadok personálu. „K dnešnému dňu máme dvoch zamestnancov pozitívnych na COVID-19, traja ďalší sú v preventívnej karanténe. Zdravotnú starostlivosť poskytujeme 16 pacientom s koronavírusom na kyslíkovom lôžku, šiesti ležia napojení na umelú pľúcnu ventiláciu či Hi-flow a šiesti sú suspektní,“ informoval Jaška. Nemocnica eviduje aj dve deti pozitívne na COVID-19 so sprievodom.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu nemocnica urobila viaceré organizačné opatrenia, pacientom s novým koronavírusom vyčlenila časť aj v rámci iných oddelení nemocnice. Operatíva pokračuje v obmedzenej miere s tým, že mnohí pacienti sa rozhodli termín svojho plánovaného zákroku zrušiť. Bez obmedzení, ale s prísnymi protiepidemickými opatreniami funguje onkologické centrum. Prítomnosť otca pri pôrode je možná, avšak každého budúceho otca nezávisle od očkovania testujú zdravotníci priamo na oddelení pred pôrodom.

Zdroj: teraz.sk