Mesto 2024. 06. 18.

V komárňanskej nemocnici vybudujú pôrodnicu rodinného typu

Pôrodnica v Nemocnici AGEL Komárno si získala povesť miesta pre bezpečný pôrod, s citlivým prístupom a vysokou odbornosťou. Vďaka tomu je čoraz vyhľadávanejšou medzi budúcimi mamičkami, a to nielen zo spádovej oblasti, ale aj z Galanty, Nových Zámkov či z Dunajskej Stredy. Jej kredit určite zvýši aj plánovaná rekonštrukcia, ktorá prinesie väčší komfort pre mamičky a  perspektívne pracovné prostredie pre zdravotníkov.

V komárňanskej pôrodnici sa od začiatku roka narodilo viac ako 300 detí. Za garanciou bezpečného pôrodu, empatického a podporujúceho prostredia sem cestujú aj mamičky zo susedných okresov. Na Nemocnici AGEL Komárno oceňujú najmä komplexnosť starostlivosti o ženu a novorodenca – kvalitnú predpôrodnú prípravu, ktorej súčasťou je aj psychická príprava na materstvo, ale aj laktačné poradenstvo a profesionálnu popôrodnú starostlivosť.

„Úroveň odbornosti a ľudskosti v komárňanskej pôrodnici mi počas celého pobytu v nemocnici dodávala pocit bezpečia. Individuálny, citlivý a trpezlivý prístup ku každej rodičke je tu samozrejmosťou. Aj keď som prvorodička, vďaka skvelej popôrodnej starostlivosti som odtiaľ odchádzala dobre poučená a dostatočne pripravená na materstvo bez asistencie odborníkov v domácom prostredí. Som veľmi vďačná za túto skúsenosť a pôrodnicu v Komárne odporúčam každej mamičke,“ hodnotí Zsófia Špeková, ktorá v tomto zariadení priviedla na svet svoje prvé dieťatko.

Jednou z priorít spoločnosti AGEL je zvyšovať úroveň pôrodníctva na Slovensku s čím sú spojené aj investície do budovania vysoko komfortných zariadení s najmodernejším vybavením, alternatívnymi metódami a pomôckami na uľahčenie pôrodu či tíšenie bolestí. Takáto budúcnosť čaká aj pôrodnicu v Komárne. „Po vzore pôrodnice v Nemocnici AGEL Zvolen aj my plánujeme vybudovať pôrodnicu rodinného typu. Do konca roka by mali byť rodičkám k dispozícii 4 nové pôrodné boxy, ktoré umožnia absolvovať všetky pôrodné doby na jednom mieste pri zachovaní maximálneho súkromia a komfortu. Pocit bezpečia a rodinného prostredia umocní aj možnosť mať pri sebe sprevádzajúcu osobu. Do polovice roka 2025 chceme dokončiť aj 12 nadštandardných izieb,“ hovorí o rekonštrukčných plánoch riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Mgr. Miroslav Jaška, MPH.

Vďaka týmto investíciám sa z pôrodnice v Nemocnici AGEL Komárno stane ešte kvalitnejšie miesto na príchod nového života a ešte atraktívnejší zamestnávateľ pre existujúci aj nový zdravotnícky personál.