Mesto 2021. 10. 28.

V Komárne odhalili prvú hviezdu na chodníku slávy. Venovali ju režisérovi Reitmanovi

V stredu, v poobedných hodinách sa pred Kinom Tatra odhalila prvá hviezda z pripravovaného chodníka slávy. Mesto ju venovalo amerického režisérovi, rodákovi z Komárna, Ivanovi Reitmanovi.

Slávnostné odovzdanie sa konalo v daný deň pri príležitosti osláv 75 rokov režiséra Reitmana. Odhalenie prvej hviezdy na chodníku slávy sa zúčastnil aj primátor mesta Komárno Béla Keszegh a iniciátor ocenenia podnikateľ Zoltán Kollár.

Ivan Reitman sa so svojou rodinou presťahoval do Spojených štátov ešte vo svojom ranom detstve. Neskôr sa preslávil ako režisér rodinných filmov. Preslávil sa najmä filmami ako Krotitelia duchov 1,2, a dvojicu hercov Arnold Schwarzeneggera a Denny De Vito obsadil do známych komédií ako Twins, Policajt zo škôlky a Junior.

Jeho syn, Jason Reitman je taktiež režisér. Jeho doposiaľ najväčším úspechom bola snímka Up in the Air (2009), za ktorú získal Golden Globe award za najlepší scenár a šesť nominácii na Oscara, vrátane tej za najlepší film.

Zdroj: Kobal Collection

Aktuálne fanúšikovia krotiteľov duchov horlivo čakajú na film Krotitelia duchov: Dedičstvo, ktorý vznikol pod palcom Jasona Reitmana ako režiséra a Ivana Reitmana ako producenta. V snímke sa objavia aj pôvodní krotitelia a na plátnach kín sa film objaví v polovici novembra.