Šport 2013. 02. 10.

V Komárne si zuby vylámala aj silnejúca Prievidza

V 31. kole SLOVAKSPORT. TV BASKET extraligy na seba narazili finalisti z minulého ročníka. Kým úradujúci šampión BC Prievidza podáva nevyrovnané výkony, Komárňania sú na čele tabuľky. Doma stále neporazení.

Fanúšikovia Komárna sú spokojní, s mužstvom sa zžili. Foto: Tóth Gábor

Hneď v úvode sa hral svižný a rýchly basketbal na oboch stranách. Skóre otvoril hosťujúci Joseph Harris, hostia však do väčšieho bodového trháku nešli. Prvá desaťminútovka sa vyznačovala vyrovnanou hrou. „Baníkov“ bodovo ťahali Michal Baťka a už spomínaný Joseph Harris. V drese obuvníkov sa hneď v úvodnej štvrtine blysol dvoma trojkami hrdina finálového zápasu Slovenského pohára Vinny Simpson. Po desiatich minútach komárno viedlo 25:22.

V druhej štvrtine pokračoval vyrovnaný priebeh stretnutia. Ani jedno z mužstiev si výraznejší náskok nevypracovalo, v miernom vedení boli naďalej domáci. Prievidžania boli nepríjemní najmä v útoku, kde predvádzali rýchly a efektívny basketbal. Komárňania boli však v ofenzíve podobne úspešní a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 42:37.

Do druhého dejstva jednoznačne lepšie vstúpilo hosťujúce mužstvo, ktoré po necelých dvoch minútach otočilo vývoj duelu vo svoj prospech. Komárnu nevychádzala hra v defenzíve a takisto streľba. Naopak Prievidzi sa darilo vo všetkých herných činnostiach. Minútu a pol pred koncom tejto desaťminútovky zvyšoval na rozdiel desiatich bodov v prospech Prievidze Manns. V poslednej minúte však opäť „zaúradoval“ Vinny Simpson, ktorý najprv po faule premenil oba trestné hody a následne svojou ďalšou trojkou znížil na rozdiel prijateľných piatich bodov.

Skvelé Komárňanské publikum tlačilo svojich miláčikov v poslednej štvrtine k otočeniu nepriaznivého stavu. Na ich radosť v tridsiatej siedmej minúte vyrovnával na 79:79 Vinny Simpson a následne Kevin Thompson otáčal vývoj skóre na stranu domácich. Zrejme táto stíhacia jazda za víťazstvom definitívne zlomila hostí z Prievidze, ktorí začali chybovať a obuvníci dokázali tieto chyby nemilosrdne trestať. V závere stretnutia Komárňania hlavne vďaka premeneným trestným hodom viedli už o desať bodov a o víťazovi stretnutia nebolo pochýb. MBK Rieker Komárno zaznamenalo trináste domáce víťazstvo v sezóne a naďalej drží domácu neporaziteľnosť.

V 32. kole, v stredu 13. februára, čaká na zverencov Františka Róna ťažký súboj na palubovke Spišskej Novej Vsi. Zápas si budete môcť pozrieť na športovej stanici Slovak Sport TV. Komárno do toho!

MBK Rieker Komárno – BC Prievidza 95:87(25:22, 17:15, 19:29, 34:21)
Najviac bodov: Simpson 29 (4 trojky), Stevens 22, Thompson 17 – J. Harris 21, Baťka 16, D. Harris 12
TH: 34/23 – 14/11, fauly: 16 – 26, trojky: 6 – 2, rozhodovali: Fuska, Margala a Doušek, 820 divákov

TEXT: T .Bese