Región Dél-komárom 2021. 12. 06.

V Komárome odštartovala dobročinná akcia pre deti

Akcia  s názvom Koľko lásky sa zmestí do krabičky od topánok má svoje miesto aj za Slovenskými hranicami. Tam má už viac ako 20-ročfnú históriu a zameriava sa na deti.

„Cieľom nášho programu je spríjemniť a Vianoce deťom dobrotami a užitočnými suvenírmi zabalenými v krabiciach od topánok. V Komárome v Baptistickej modlitebni ( 2900, Komárom, Maros ul. 1) čakáme na dary medzi 6. a 5. decembrom od 17:30 do 18:00,“ povedala Ágnes Dégi-Hajducky.

Do škatúľ od topánok je možné pribaliť trvanlivé sladkosti, učebné pomôcky, farby, kozmetiku, drobné hračky, prípadne oblečenie. Organizátori žiadajú, aby darujúci označili na vrchnáku škatuľky, či je darček určený pre chlapca alebo dievča a pre koľko detí je balíček určený.

„Ak je to možné, prosíme darujúcich, aby krabice zabalili tak, aby sa dali ľahko rozbaliť . Napríklad, ak je vrchná časť zabalená samostatne a krabica je previazaná páskou, uľahčí nám to prácu, pretože máme povinnosť kontrolovať obsah krabice, aby sme odovzdali naozaj len hračky a nástroje, ktoré sa dajú použiť,“ dodala Ágnes Dégi-Hajduczky, ktorá upozornila aj na to, že pre tínedžerov pribudlo v poslednom období najmenej krabíc od topánok.

Zdroj: komarom.hu