Región Dél-komárom 2024. 06. 04.

V Komárome sa chystajú urobiť rekordne dlhú Jókai palacinku

Miestna a dokonca aj maďarská celoštátna tlač niekoľkokrát informovala, že mesto sa z iniciatívy Komáromi Városmarketing Kft. pripravuje na pokus o historický rekord. Rekord o najdlhšiu palacinku môže byť podľa plánov prekonaný 7. júna, teda tento týždeň v piatok o 18:00 (rodinné programy začínajú o 17:00). Cieľom je vyhotoviť palacinku dlhú 1 kilometer na Szabadság tér. Organizácia podujatia prebieha už niekoľko mesiacov.

Gábor Radicsriaditeľ Komárom Városmarketing Kft, a Tamás Proczellervedúci kancelárie Tourinform, uviedli, že okrem Bélu Keszegha, primátora Komárna a Attilu Molnáraprimátora maďarského Komáromu, sa pridali mnohé občianske organizácie z Komárna a Komáromu, pričom celkovo 6 200 porcií palaciniek bude vaľkať asi 250 ľudí, takže motto Komárno, cezhranične dobré, bude jednoznačne naplnené.

Spoločnosť Komáromi Városmarketing és Turisztikai Kft spustila pred tromi rokmi sériu KomGasztro. V prvej sezóne  Szílárd Sági a hostiteľ Tamás Proczeller navštívili a ochutnali ponuku reštaurácií v Komárome.

V druhej sezóne spolu s pozvanými hosťami Szilárda Ságiho, tentoraz na stálom mieste, v Kemencés Szín, pripravovali jedlá súvisiace s históriou Komáromu, každú časť za účasti známeho obyvateľa Komáromu. Pôvodné receptúry spojené s Komáromom sú preformátované tak, aby si ich mohol urobiť doma každý, kto chce. A v poslednej relácii pripravil Sági Szilárd jedlo odporúčané svojimi kolegami kuchármi z Komáromu: Jókai palacinku podľa najnovšieho trendu, teda fazuľovú polievku Jókai bez polievky.

Pokus o rekord: najdlhšia Jókai palacinka
Piatok 7. 6. 2024, 18:00 (rodinné programy od 17:00)
Szabadság tér, Komárom, Maďarsko

Rodinné programy dostupné už od 17:00:

Virgonckodó játszóház
Street Generation – air track
Maďarský červený kríž – tvorivé dielne
Kemence Egyesület – tvorivé dielne
DiViSz (Diákönkormányzatok Városi Szövetsége) – maľovanie na tvár
KÖSZ (Kisvárosi Önkéntes Szemétszedők)
Magyar Máltai Szeretetszolgálat – tvorivý kútik
Mestská knižnica Móra Jókai – papierové divadlo

Viac informácií na facebookovej stránke podujatia !