Mix Dél-komárom 2024. 06. 10.

V Komárome sa podaril rekord: Na námestí Szabadság tér vyskladali palacinku dlhú 1km!

Rekord sa podarilo nastoliť večer v piatok 7. júna na námestí Szabadság tér v maďarskom Komárome. Na stoloch sa vinul „palacinkový had“ dĺžky viac ako jeden kilometer.

Rekordný palacinkový had pozostával z približne 6200 palaciniek. Nápad s palacinkou Jókai je mimochodom spoločným vynálezom Komáromi Városmarketing Kft a Sági Szilárd gastro experta, ktorý bol inšpirovaný fazuľovou polievkou Jókai.

Do práce sa zapojilo mnoho občianskych organizácií a primátor Komárna Béla Keszgh a primátor Komáromu Attila Molnár. 1010-metrový palacinkový had je novým maďarským rekordom. Rekord potvrdil István Sebestyén, matrikár maďarských rekordov. Na záver obhliadky mohli účastníci ochutnať palacinky, ktoré sa rozdali v priebehu niekoľkých minút.

Na Szabadság tér sa programy začali už popoludní, ku ktorým sa pridalo mnoho miestnych organizácií. Street Generations prišli s air track kobercom, DiViSz prichystali maľovanie na tvár, v Kemence Egyesület sa konalo remeselné stretnutie a knižnica prišla s papierovým divadlom. Do programu sa zapojili aj Kisvárosi dobrovoľní smetiari, ihrisko Virgonckodó a Červený kríž.

Zdroj textu: kemma.hu
Zdroj foto: Komárom