Mix Dél-komárom 2023. 08. 18.

V Komárome sa rozlúčia s letom v sprievode pestrých programov

V posledných augustových dňoch sa môžeme v meste zúčastniť niekoľkých výborných programov. Na mladých čaká Fenyves Szabadegyetem, pre tých, ktorí majú chuť na oddychový večer, čaká divadelné predstavenie „Krásny letný deň“, pre tých, ktorí majú radi hlbokú kultúru, čaká v kine večer Józsefa Attilu.

Na akcii Fenyves Szabadegyetem, ktorá sa bude konať od 25. do 27. augusta, sa mladí ľudia môžu zapojiť do množstva aktuálnych diskusií za okrúhlym stolom. Bude tu Dr. Tamás Lajos Aáry, splnomocnenec pre práva vzdelávania, dr. Tamás Fedeles, prorektor Univerzity v Pécsi, ktorý hovorí o online výzvach vysokoškolského vzdelávania, György Juhász, rektor Univerzity Jánosa Selyeho v Komárone, bývalý predseda Najvyššieho súdu, zvolený ústavný sudca a predseda predstavenstva Zlatého tímu, Zoltán Lomnici, ktorého sa budú pýtať na úlohu športu v boji proti nenávistným prejavom, no príde Zalán Pekler, športový strelec z Komáromu a Péter Kovács., podpredseda Národnej rady mládeže, s ktorou organizátori diskutujú o online výzvach, ktorým čelí verejné školstvo.

Pozadu samozrejme nezostáva ani zábava, a tak okrem Kingfishers prídu aj Dj Soldier, JENEI, Dj Felus, Milán Koósz a The Unicorns. 

V dňoch pred podujatím, 23. augusta od 13.00 h, sú všetci pozvaní do Fenyves Camp na šampionát FIFA , v ten istý deň od 17.00 h na spoločné upratovanie Fenyves s KÖSZ a 24. augusta od 17.00 hod., na majstrovstvá amatérov vo volejbale!

Najnovšiu prezentáciu si na budúci týždeň naplánovala aj pevnosť Monostori, kde si 24. augusta od 20:00 môžeme pozrieť muzikál Neoton s názvom Szép nyári nap. Predstavenie tridsať rokov po zmene režimu je väčšinou nostalgické za nedávnou minulosťou a okrem toho sľubuje poriadnu horúcu retro párty! 27. augusta si aj v pevnosti od 19:30 môžeme pozrieť hudobnú frašku  A szabin nők elrablása 

…a ak by to všetko nestačilo, 30. augusta od 18:00 si môžeme v kine Jókai posedieť aj na evente Józsefa Attilu.

zdroj: sziakomarom.sk