Región Dél-komárom 2023. 09. 25.

V Komárome sa už tento víkend odohrajú inscenácie z druhej svetovej vojny

Tradičné Vojnové hry z druhej svetovej vojny sa odohrajú v Monoštorskej pevnosti v sobotu 30. septembra od 10:00.

Návštevníkov čaká celodenná prehliadka zbraní a vojakov, výstavy, vybudovaná poľná nemocnica, ukážky vojenských vozidiel, vojenské náborové stanovištia, prekážkové dráhy, streľba a prehliadky v uniformách. 

V sobotu od 13.00 a od 18.00 h uvádza Magyarock Dalszínház rockovú operu Básnik sa vracia .

„Koncom 60. rokov 19. storočia prichádza do maďarského väzenia cisársky agent gróf Grünne, ktorý hľadá svojho synovca Vilmosa Csitáriho, strateného vo vojne za nezávislosť. Udalosti revolúcie a boja za slobodu, ktoré sú spojené so životom Vilmosa, oživujú herci potulných hercov nájdených vo väznici. Pred nami sa objavujú postavy Sándora Petőfiho, Pála Vasváriho, Lajosa Kossutha, Józsefa Bema, Kláry Lövei, Blanky Teleki, ktorých môžeme sprevádzať až do tragického pádu boja za slobodu,“ píše sa v popise hry .

V nedeľu 1. októbra sa podujatia začnú aj o 10.00 h, kto to možno predchádzajúci deň nestihol, môže si uvedený muzikál pozrieť od 13:00 vo vykúrenej Klapka Aréne.

Vojnová hra spojená s leteckou ukážkou začína o 16:00!

V tento deň medzi 11:00 a 15:00 budú mať hostia možnosť absolvovať aj plavbu z prístavu pred Dunajskou baštou a pozadu samozrejme nezostanú ani sprievodné programy. Viac informácií na facebookovej stránke.

Zdroj: komarom.hu