Región Dél-komárom 2023. 01. 19.

V Komárome spustili novú knižnú službu

Bibliobox našiel svoje miesto v pri vchode Mestkej knižnice Móra Jókaiho. Nová službe bude slúžiť pre jednoduchšie vrátenie požičaných kníh – informuje komarom.hu

Riaditeľka Judit Dudás povedala, že Biblibox, teda stroj na vrátenie kníh, je k dispozícii od konca decembra. Čitatelia knihy vložia a pracovníci ich vyberajú a vymazávajú zo zoznamu čitateľov. Bibliobox je k dispozícii 24 hodín denne, takže ho možno využiť aj mimo otváracích hodín knižnice. Lístky na čítanie nie je potrebné vhadzovať, keďže podľa kódov v knihách pracovníci knižnice vedia, kto si knihu požičal.

Otváracie hodiny knižnice sa nezmenili; s výnimkou pondelka sú čitatelia vítaní v utorok, stredu, štvrtok a piatok od 9:00 do 18:00 hodiny.

V programovej ponuke inštitúcie na január sú ešte dva špeciálne programy. Na spoločnom podujatí Mestskej knižnice Jókaiho Móra a združenia Endresz Group, pri príležitosti Dňa maďarskej kultúry, v piatok 20. januára 2023 od 17.00 h pozývajú všetkých záujemcov na prednášku Kálmána Oláha. Názov prednášky: Hymna – si si istý, že ju poznáš? 27. januára od 17:00 sa Terézia Klemen v Mestskej knižnici Jókaiho Móra porozpráva so spisovateľom Györgym Illésom o autorovej novej knihe s názvom Maďar v Gulagu.

Zdroj: komarom.hu