Región Dél-komárom 2023. 09. 25.

V Komárome vybudujú nový oddychový park

Zväčša nevyužívané námestie v okolí Hviezdicovej pevnosti bude čoskoro kompletne zrekonštruované. Územie bude obohatené o investície, ktoré pritiahnu predovšetkým mladých ľudí, rodiny a turistov prichádzajúcich do mesta.

Dr. Attila Molnárprimátor Komáromu, včera vo video správe zverejnenej na sociálnej sieti samosprávy oznámil, že sa samospráva úspešne zapojila do výberového konania na územný operačný program s názvom „Obývateľné mesto“ .

„Pri Hviezdicovej pevnosti sa vybuduje zelený park s podporou viac ako 600 miliónov HUF, ako aj z vlastných zdrojov. Obnoví sa vegetácia, vysadia sa stromy, kríky, trvalky a okrasné trávy, odborníci dokonca osadia náučný chodník. Park bude tiež vybavený inteligentnými lavičkami Wi-Fi. Najpopulárnejšie bude určite skateboardová dráha, cyklistická dráha a výstavba basketbalového ihriska. Osobitné poďakovanie patrí Rade pre mládež, DiViSz (Mestské združenie študentských samospráv) a mladým ľuďom z nedávno konanej Fenyves Free University, keďže sme od nich tiež dostali veľa nápadov týkajúcich sa dizajnu,“ povedal Dr. Attila Molnár.

Pri Hviezdicovej pevnosti teda vyrastie skutočné komunitné námestie a zároveň sa vďaka tendru rozmiestnia nové nástroje podporujúce voľnočasové aktivity v iných častiach mesta. Takto bude vytvorený fitness park pri jazere Horgász v Szőny, v parku Kállay Ödön pri ihrisku, pričom nové ihrisko možno postaviť v kasárňach Frigyes. O tienenie sa postará slnečná plachta, no v areáli pribudnú aj nové lavičky, pitná fontánka či stojany na bicykle, dodal mestský primátor.

S realizáciou projektu sa počíta v druhej polovici budúceho roka, po verejnom obstarávaní.

Zdroj: sziakomarom.sk