Región Dél-komárom 2023. 03. 10.

V lodenici Kavicsos sa s príchodom jari môžu návštevníci tešiť na pestrý program

Zima a príchod jari predstavujú pestrú paletu činností spojenými s údržbou lodenice. V tomto období totiž prebieha udržiavanie, starostlivosť a príprava malých lodí a člnov na novú sezónu. S príchodom tohto obdobia sa návštevníci môžu tešiť aj na rodinný program určený pre malých i veľkých.

„Prvá z akcií sa bude konať už 18. marca o 16:00 kedy spoločne odoženieme zimu za pomoci symbolického ohniska,“ informuje Ferenc Janka – riaditeľ Lodenice Kavicsos. Počas tohto dňa sa návštevníci môžu tešiť na spoločnú grilovačku v sprievode hudby. V prípade účasti je potrebné sa vopred registrovať na stránke kavicsos.hu, aby organizátor vedel zabezpečiť potrebné množstvo stravy na grilovanie.

Kavicsos bude 1. apríla už druhýkrát hostiť burzu ojazdených lodí, kde sa v porovnaní s minulým rokom očakáva oveľa viac záujemcov, čo znamená aj zdvojnásobenie počtu vystavených lodí. Pribudnú nové člny, staré člny, predmety na ošetrovanie člnov, vodácke vybavenie, prívesy a mnoho ďalších vecí súvisiacich s člnkom.

„Aj keď je táto akcia skôr pre vodákov, vedzte, že radi privítame aj tých, ktorí loď nemajú, chcú sa len poobzerať, zaujíma ich téma, alebo chcú stráviť deň v prírode a v dobrej nálade tráviť čas,“ zdôraznil hlavný organizátor.

Oficiálne otvorenie sezóny sa uskutoční 30. apríla bufetom, detským programom, plavbou po Dunaji, hudbou a tancom.

Združenie počas leta pripravuje tri programy, do ktorých sa prihlasujú najmä tí, ktorí vlastnia loď, a tí, ktorí by sa chceli k vodákom pridať.

24. júna sa v Dunaalmás uskutoční súťaž vodných zručností, potom 29. júla sú tí, ktorí sa chcú plaviť, pozvaní na výlet na malej lodi a 26. augusta na prehliadku vodných plôch v Győri. Na posledné dve akcie sa môžete prihlásiť aj s priateľmi, ktorí vlastnia lode, takže sa k vodnej túre môže pripojiť ktokoľvek. Slávnostné ukončenie sezóny je naplánované na 30. septembra.

Aktuálne informácie o programoch nájdete na stránkach kavicsos.hu a bfl-boats.com, ako aj na facebookovej stránke Kavicsos Hajó és Csónaktárló.