Región Dél-komárom 2023. 04. 03.

V maďarskom Komárome chystajú pestrú paletu veľkonočných programov

Zábava začala 30. marca, kedy sa konal program na príchod veľkej noci.

Deti i dospelých tu čakala detská zoo a remeselné výrobky, vyrábali sa papierové kuriatka a maľované vajíčka, k dispozícii bola aj výstava porcelánových bábik Judit Horváthovej.

Tematické programy pokračujú v  Kemencés Ház v Szőny uprostred týždňa, kedy sú rodiny vítané od 9.00 do 12.00 6. apríla.

„Tento rok pripravujeme pre deti vonkajší park s 10 stanovišťami a vo vnútri Kemencés Szín ich čakáme s remeselným stolíkom,“ informovala Ildikó Schmelczné Bajmóczi, predsedníčka združenia Kemence. Program vyžaduje registráciu.

Na Bielu sobotu 8. apríla sa nádvorie Pamätného domu Lászlóa Kecskésa zaplní aj deťmi, múzeum tu bude od 10. do 16. hodiny organizovať veľkonočné aktivity. Na podujatí okrem výroby veľkonočných dekorácií pracovníci múzea pripravujú aj hry.

Aj cez víkend v sobotu sa v Kultúrnom centre Szőnyiho Petőfiho Sándora uskutoční 1. Veľkonočná zábava, ktorá začne od 14:00.

9. apríla dopoludnia veľkonočný rodinný program od 10:00 do 12:00 uzatvára sériu podujatí v maďarskom Komárome. Na nádvorí radncie sa rodiny môžu tešiť na detské ihrisko, maľovanie na tvár, remeslá, ale nebude chýbať ani hľadanie čokoládových vajíčok a hľadanie zajačikov. Od 11.00 h  zahrajú deťom koncert Szilvia Bognár a Titoktok.

Zdroj: komarom.hu