Región Dél-komárom 2021. 10. 04.

V maďarskom Komárome odovzdali novú cirkevnú materskú školu

V maďarskom Komárome odovzdali novú cirkevnú materskú školu

Nová materská škola postavená s vládnou podporou za takmer 600 miliónov forintov bola odovzdaná vo štvrtok ako investícia diecézy Győru v Komárome, informuje píše mti.

V rámci programu rozvoja katolíckych materských škôl bolo v priebehu 4-5 rokov zrekonštruovaných 200 materských škôl, pričom asi štyridsať percent z nich boli novopostavené nehnuteľnosti.

Pri pohľade na celú krajinu sa sieť materských škôl od roku 2010 rozšírila o 16 000 miest a nové obnovy a investície sa dotkli 1 900 inštitúcií, dodal Miklós Soltész.

Štátny tajomník hovoril aj o tom, že do programu rozvoja materských škôl, ktorý bol spustený v Karpatskej kotline, sa zapojili oveľa menšie inštitúcie ako v Maďarsku. Obnovilo sa takmer tisíc materských škôl, z toho bolo 175 novovybudovaných.

Budovu a jej užívateľov požehnal András Veres, biskup diecézy Győr, predseda Maďarskej katolíckej biskupskej konferencie.

Hlavný architekt diecézy Miklós Andorka predtým pre MTI povedal, že dvojpodlažná budova má celkovo 628 štvorcových metrov. Nachádzajú sa tu tri spoločné miestnosti, telocvičňa, toalety a jedáleň

Na dvore sú nainštalované nové preliezky a zriadené športové ihrisko materskej školy.

(obrázky a text: mti)