Región 2024. 04. 24.

V maďarskom Komárome premáva niekoľko nových elektrobusov

Pred niekoľkými rokmi prebehla obnova autobusovej stanice v rámci spoločného výberového konania Komárno – Komárom v rámci programu INTERREG V-A Slovensko-maďarská spolupráca. Modernizácia zariadenia a jeho okolia sa vtedy zrealizovala za takmer 115 miliónov forintov.

Počas investície sa zrekonštruovala nielen autobusová stanica, ale aj Szent László a Korona utca a ich okolie, inštalovali sa aj inteligentné, smart autobusové zastávky, dobudovala sa cestná informačná aplikácia a webová stránka.

Vďaka projektu sa podarilo zakúpiť aj elektrobus, ktorý odvtedy jazdí denne medzi Komárnom (SK) a Komáromom (HU).

„Keď sme kúpili prvý zelený autobus, už sme naznačili, že sme odhodlaní uviesť na trh viac elektrických vozidiel. Preto je potešujúce, že Volánbusz získava pre Maďarsko 20 nových ekologických vozidiel a dve z nich pôjdu do nášho mesta,“ zdôraznil primátor Attila Molnár.

Podľa príslušného tlačového materiálu spoločnosti pôjde o dvojnápravové, nízkopodlažné autobusy, vhodné na prepravu cestujúcich na invalidnom vozíku, vybavené 3-dverovým vykurovacím a chladiacim zariadením, informáciami pre cestujúcich, kamerou a systémom počítania cestujúcich. „Aj
naše mesto Komárom chce byť ekologické! Preto vyzývam vážených obyvateľov Komáromu, aby čo najviac využívali elektrobusy a elektronickú MHD v Komárome,“
uzavrel primátor.

(Úvodná snímka: Csaba Krizsán / Zdroj: MTI)