Región Dél-komárom 2021. 09. 10.

V maďarskom Komárome sa budú konať cyklotúry

V meste sa v rámci projektu „Zelené mesto – Zelená budúcnosť“ uskutočnilo niekoľko cyklistických a peších túr. Pešie túry organizuje Juhász Márton zo združenia Városgazda a cyklistické túry má pod palcom dvojica Csete Dávid a Buzás Tamás zo združenia Street Generations. Cieľom programu je priblíženie klenotov prírodného dedičstva, informuje komarom.hu.

Pešie túry sa budú konať vo viacerých lokalitách. Jeden z prvých septembrových túr sa zúčastnili najmä zamestnanci mesta. „Ďalšej túry sa zúčastnia študenti základnej školy Józsefa Bozsika, s ktorými spoločne prejdeme nemocničnú záhradu. Tak budeme môcť deťom priblížiť prírodné krásy,“ informuje Juhász Márton.

Okrem peších túr sa budú konať aj štyri cyklotúry v meste a v mestských častiach, pričom sa organizátori tešia na všetkých účastníkov.

„Na účastníkov máme niekoľko požiadaviek: pri jazde je potrebné aby mali na sebe helmy, cyklistickú vestu a ostatné potreby, ktoré sú nevyhnutné pre bezpečnú jazdu,“ dodáva Csete Dávid.

V rámci programu si pripravili rôzne predstavenia aj členovia tímu Street Generations. Prvá cyklotúra bude prebiehať 17. septembra.

Viac informácií je dostupných na www.zoldkomarom.hu