Región Dél-komárom 2023. 02. 16.

V maďarskom Komárome spúšťajú program na podporu mladých talentov

Základným cieľom národného talentového programu je rozvoj podpory talentov. V južnom Komárome organizuje Kemence Egyesület program na túto tému, informuje komarom.hu.

„Minulý rok sa naše združenie vďaka úspešnému výberovému konaniu zaoberalo aplikáciou bábkarskej techniky v súvislosti s programom a tento rok budú práce pokračovať v miestnych vzdelávacích inštitúciách,“ uviedla Ildikó Schmelcz Gézáné Bajmóczi, predsedníčka združenia.

Na rokovanie 8. februára boli pozvaní rodičia, ktorých deti sú v bábkovom súbore združenia. Hovorkyňa, učiteľka a sociologička Kata Illés Kádek zdôraznila, že nadané dieťa si zaslúži osobitnú pozornosť. Počas prezentácií dostali rodičia nápady, pomoc a odporúčanú literatúru.

„Najdôležitejšie je rozpoznať možné problémy, ťažkosti a ich príčiny. Niekedy dieťa v škole znáša prekážky veľmi ľahko, no doma sa s tým stále ťažko vysporiada,“ povedala odborníčka.

Zdôraznila, že dieťa môže mať 300 rôznych citlivostí, no netreba sa toho báť, rodičia vedia poradiť, akou cestou sa vydať.

Združeniu Kemence sa rodičia môžu obrátiť s rôznymi typmi problémov a združenie sa zaväzuje nájsť správneho odborníka, ktorý môže v budúcnosti pomôcť.

Ďalšie podujatie, ktoré sa bude konať tiež v Kemencés Ház (Komárom, Szőny, Kossuth utca 85), sa bude zaoberať kolaboratívnou komunikáciou.

Zdroj: komarom.hu