Región Dél-komárom 2023. 12. 06.

V maďarskom Komárome začali adventné bohoslužby

So začiatkom adventného obdobia bola zapálená prvá sviečka na adventnom venci v maďarskom Komárome, čím sa začalo štvortýždňové obdobie duchovnej prípravy.

Popoludňajšie akcie sa začali pred radnicouna námestí Szabadság tér a v Centre Arany 17 remeselnými posedeniami. S členkami Združenia dôchodcov Komárom a Klubu žien Komárom vyrábali vianočné domčeky, adventné girlandy a ozdoby na vianočný stromček. Na rovnakom mieste čakal na záujemcov aj adventný jarmok. Pred adventným zapálením sviečok zabávali prítomných najmenšie deti z Komáromu, ktoré sa učia angličtinu.

Na námestí Szabadság primátor mesta Attila Molnár pozdravil návštevníkov adventných programov. Prvú sviečku adventného venca, ktorý je symbolom viery, zapálil primátor spolu s členmi DiViSz (Mestské združenie študentských samospráv). Pred hudobnými programami boli na pódium pozvaní víťazi a laureáti špeciálnych cien Rečníckej súťaže Gabrielly Czeglédyovej, ktorým ceny odovzdal Attila Molnár.

Medzi scénickým programom deti zabával Kiskalász Band a potom prišiel Mikuláš na poníkovi, na ktorého už čakalo množstvo nadšených detí. Adventný program ukončilo vystúpenie Katy Janza.

Zdroj: sziakomarom.sk