Región Dél-komárom 2021. 08. 31.

V materskej škole Napsugár odovzdali nové ihrisko

V pondelok 30. augusta bolo odovzdané obnovené ihrisko Materskej školy Napsugár v Komárome. Ceremónie sa zúčastnil primátor mesta Molnár Attila, Czunyiné Dr. Bertalan Judit, Hajnal Dóra a riaditeľka inštitúcie Koppánné Molnár Mónika.

Doktor Attila Molnár vo svojom prejave zdôraznil: „Zaviazali sme sa, že minieme tri miliardy forintov za tri roky a venujeme ich modernizácii a rozvoju našich inštitúcií. V rámci tohto projektu obnovy, ktorý sa začal v roku 2017, bolo obnovené aj ihrisko Materskej školy Napsugár za takmer  štyridsať miliónov  forintov. Vo vzdelávacích inštitúciách, školách, škôlkach a jasliach v Komárome prebieha fantastická vzdelávacia práca a našou úlohou je túto prácu podporovať. Program obnovy, ktorý už bol realizovaný v materských školách, teraz pokračuje v detských jasliach, dodal starosta.“

Czunyiné Dr. Bertalan Judit, poslankyňa za región je nadšená z projektu, pretože bezpečnosť rodiny je pre nich dôležitá. Ako povedala, miestny rozvoj sa pripája k vládnemu programu výstavby domov na podporu rodiny. Na záver sa poslankyňa poďakovala vedeniu mesta Komárom za využitie a podporu príležitostí do budúcnosti.

Ihrisko bolo dokončené v máji tohto roku. Na dvor materskej školy bolo nainštalovaných niekoľko nových hračiek: Na deti čaká multifunkčný hrad, reťazové hojdačky, balančné hojdačky, unikátne pieskovisko, kreatívne tabule na kreslenie, odpadkové koše, niekoľko typov lavičiek, obrovská okrúhla lavička. Počas prác bol vysadený nový rad stromov a kríkov.

Na dvore materskej školy vznikol tiež aj nový trávnik a zavlažovací systém vďaka Dibusz Kft. Obnovená bola aj predzáhradka. Hracia plocha je potiahnutá viacfarebným tvarovaným gumovým krytom. Tienenie zaisťuje niekoľko veľkých slnečných plachiet. Obnovená je aj studňa s pitnou vodou, záhrada sa obohatila aj o drevený domček.

(Zdroj: komarom.hu)