Mesto 2012. 09. 11.

V meste zakročili proti rozmnoženiu potkanov

Pomerne vlhké a teplé počasie v ostatných dňoch prialo rozmnožovaniu potkanov, preto je v týchto dňoch v meste Komárno na programe lokálna deratizácia. Informoval o tom hovorca Mestského úradu v Komárne Róbert Králik.

Podľa jeho ďalších slov ide najmä o plochy v okolí bytových domov s pivničnými priestormi so zanedbanejším okolím. “Mesto Komárno na vlastné náklady robí plošnú deratizáciu dvakrát ročne, čím zamedzuje nadmernému rozmnoženiu hlodavcov v meste,” konštatoval Králik s tým, že ojedinelé prípady sa občas vyskytnú. Na lokality so zvýšeným výskytom hlodavcov, najmä potkanov, upozorňujú mestský úrad obyvatelia.

“V takýchto prípadoch sa pristúpi k dodatočnej deratizácii. Jed sa aplikuje v miestach, v ktorých sa hlodavce pohybujú. Po určitom čase sa aplikácia kontroluje,” vysvetlil. Podľa jeho ďalších slov účinok jedu je postupný a u potkanov vyvoláva tzv. zrýchlené starnutie, čím ostatných jedincov kolónie neodradí od jeho konzumácie. “Mestský úrad vyzval obyvateľov, aby dbali o čistotu v okolí svojich obydlí a pivničných priestorov, pretože potkany vyhľadávajú tmavé, vlhké, zanedbané a znečistené miesta,” zakončil Králik.

TEXT: TASR

Vyjadrite svoj názor