Mesto 2021. 08. 20.

V Mestskom kultúrnom stredisku Béni Egressyho v Komárne pribudne nová multifunkčná miestnosť

Mestské kultúrne stredisko Béni Egressyho v Komárne úspešne požiadalo Maďarský štátny sekretariát pre národnú politiku o finančný príspevok na výstavbu úplne novej multifunkčnej miestnosti. Na prízemí budovy – na mieste bývalého bufetu – už sa realizujú rekonštrukčné práce.

 „Mestské kultúrne stredisko Béni Egressyho v Komárne môže vďaka investícii v budúcnosti poskytnúť priestor aj malým komorným predstaveniam pre menší počet divákov. Sme vďační za financie z Maďarska, pretože o mimoriadnom príjme sa nám v tejto chvíli ani nesnívalo, lebo pandémia výrazne zaťažuje kultúrny život. Táto investícia môže otvoriť nové možnosti, bude tu v zásade miestnosť vhodná aj pre bábkové predstavenia, ale môžu sa tam konať aj komorné koncerty, diskusné večery, akustické koncerty s rodinnou atmosférou, ako aj skúšky baletu, alebo ľudového tanca. Doteraz sme v našom kultúrnom   stredisku dokázali poskytnúť priestor iba väčším divadelným a hudobným produkciám, ale čoskoro však aj komornejšie programy dostanú primeraný priestor na úrovni XXI. storočia,“ zdôraznil Róbert Lakatos, riaditeľ Mestského kultúrneho strediska Béni Egressyho v Komárne, ktorý zároveň informoval, že rozpočet projektu je viac ako
40 000€.

Rekonštrukčné práce sa už realizujú, dokonca rýchlejšie ako bol pôvodný plán. Napriek tomu, že termín dokončenia je február 2022, všetko nasvedčuje tomu, že moderný dizajn miestnosti bude dokončený do novembra 2021. Ak teda epidemická situácia bude priaznivá, nová multifunkčná miestnosť už môže slúžiť na predstavenia od neskorej jesene: bábkové divadlá, skupiny, akustické formácie a diskusné večery.

V súčasnosti sa realizujú búracie práce, onedlho bude pokračovať kompletné vybudovanie šatní.

V rámci investície bude realizovaná kompletná obnova inžinerských sietí, takže bude k dispozícii všetko, aby repertoár Mestského kultúrneho strediska Béni Egressyho v Komárne bol ešte bohatší, než obvykle.

Plán rekonštrukcie navrhla Nikolett Domján, interiérová dizajnérka z Komárna.

Výstavba a dizajn novej multifunkčnej miestnosti sú realizované s podporou Vlády Maďarska.