Región Dél-komárom 2021. 07. 08.

V Monoštorskej pevnosti prebiehali historické bitky

Počas minulého víkendu sa v Monoštorskej pevnosti v maďarskom Komárome predstavili nadšenci historických bitiek, ktorí oživili revolučné boje z rokov 1848 – 49.

Na trojdňovom podujatí mali organizátori okrem historických bitiek pripravený aj pestrý program. Na záujemcov čakal jarmok, divadelné a hudobné predstavenia. Vystúpila skupina Örökség zenekar a Magyarock Dalszínház odohral svoj muzikál Klapka.

Predstavila sa aj 25. strelecká brigáda Györgya Klapku, ktorá zložila prísahu a ukázala svoju modernú vojenskú techniku.

„Historické bitky, ktoré sa každoročne konajú v maďarskom Komárome, sú už známe a celoštátne uznávané. Nie je náhoda, že k pevnosti Monoštor okrem miest Veresegyháza a Budapešť prišli okrem iných aj tradicionalisti z Kecskemétu, Segedína, Békéšskej Čaby či Hajdúszoboszló. Každý rok tiež robíme množstvo detských programov, chceme, aby sa vlastenecká výchova a duch prostredníctvom týchto hier dostali aj k ďalším generáciám,“ uviedol Attila Turbók, ochranca vojenskej tradície a manažér udalostí v pevnosti Monoštor v Komárome.

Pevnosť čaká v lete návštevníkov pestrým programom takmer každý víkend.

Najbližšie sa v priestoroch pevnosti predstaví legendárna skupina Edda, a to 30. júla.

(Zdroj: komarom.hu)