Šport 2013. 02. 20.

V piatkovom zápase hviezd sa predstavia štyria Komárňania

Po ročnej prestávke sa fanúšikovia basketbalu na Slovensku stanú svedkami súboja najlepších hráčov. Zápas All Stars privíta mesto Banská Bystrica, kam pocestujú štyria nominovaní Komárňania.

Foto: www.unophoto.sk, Molnár Mónika, Vladimír Králik, malykral, Tóth Gábor
Foto: www.unophoto.sk, Molnár Mónika, Vladimír Králik, malykral, Tóth Gábor

V rámci osláv 90. výročia basketbalu v Banskej Bystrici bude v piatok 22. februára od 17:00 športová hala Dukla na Štiavničkách dejiskom oceňovania basketbalových trénerov, funkcionárov a hráčov, ktorí sa zaslúžili o rozvoj banskobystrického basketbalu. V rámci tejto udalosti do Bystrice docestujú najlepší hráči najvyššej basketbalovej súťaže mužov. Banská Bystrica sa tak stane usporiadateľským mestom All Stars Game v roku 2013.

Výber hráčov mali na starosti kluby, čo síce znamená vynechanie hlasovania fanúšikov, no zároveň zaručuje účasť tých najlepších, ktorí pod deravými košmi na slovensku behajú. Tento rok budú hráči zadelení do tímu domácich hráčov a tímu legionárov, čo sľubuje zaujímavú konfrontáciu. „Som rád, že sa sa súboj hviezd tento rok organizuje. Škoda ale, že si hráčov nevolili fanúšikovia,“ povedal jeden z účastníkov, krídelník Komárna Martin Bílik.

Okrem neho sa v drese hviezd spoza hraníc Slovenska predstavia komárňanskí hráči Kevin Thompson a Christopher Lowe. Ako jeden zo zahraničných trénerov usadne k tímu legionárov tréner MBK Rieker Komárno František Rón. 

„Očakávam dobrú exhibíciu, veď sa hrá pre ľudí. Stretnú sa tam kvalitní slovenskí hráči a legionári, ktorí určite vytvoria pre divákov fantastický zážitok,“ teší na sa zápas hviezd krídelník Komárna. Priamy prenos zo zápasu prinesie televízna stanica Slovak Sport TV. 

Výber slovenských hráčov:

rozohrávači: Richard Grznár (LV), Milan Žiak (PD)
krídla: Martin Bílik (KN), Tomáš Mrviš (LV), Stanislav Baldovský (SNV), Róbert Nuber (LV), Maroš Rendla (BB)
pivoti: Martin Rančík (BA), Branislav Tomek (NR), Michal Baťka (PD), Peter Sedmák (BA), Peter Dorazil (BB)
tréneri: Ľubomír Urban (NR), Milan Černický (SNV), Ivan Kurilla (BB)

Výber zahraničný hráčov:

rozohrávači: Maurice Orlando Acker jr (SNV), Christopher C Lowe jr (KN)
krídla: Joseph J. A. Harris (PD), Jean Rony Cadot (NR), Brandon Cardell Fields (LV), Willie Devale Kemp (LV), Sven Smajlagić (BB)
pivoti: Kevin David Thompson jr (KN), Salih Nuhanović (LV), Dwight Anthony Burke (SNV), Anthony Daquise McClain (NR), Zachary David Crimmins (HA)
tréneri: František Rón (KN), Oleg Meleščenko (LV), David Alan Solomon (Svit)

V prípade nemožnosti účasti niektorého z uvedených hráčov bude zabezpečená náhradná nominácia.

Ďalšie organizačné informácie nájdete na webe banskobystrického basketbalu.