Región Dél-komárom 2023. 04. 05.

V susednom Komárome štartuje niekoľko významných projektov!

Primátor mesta Dr. Attila Molnár na riadnom zasadnutí predstavenstva 5. apríla zhodnotil tendre uplynulého obdobia a ohlásil viacero investícií, ktoré sa začnú čoskoro.

Primátor upozornil na skutočnosť, že v sledovanom období sa zrealizovalo viac ako štvrť stovky rozpracovaných projektov.

„Momentálne pracujeme na príprave a odovzdaní niekoľkých nových prác. Jednou z najvýznamnejších je bezprecedentná séria infraštruktúrnych zmien ovplyvňujúcich mesto, v rámci ktorých už prebieha vďaka predchádzajúcemu rozhodnutiu vlády odbočovací pruh železničnej závory Koppánymonostor, Újszállási út – č.1. návrh križovatky hlavnej cesty, modernizácia Puskaporosi út a nadjazd na železničnom priecestí MOL,“ -povedal primátor Attila Molnár.

Popri tom všetkom je ďalším významným vývojom balík energetickej obnovy, ktorý sa dotýka viacerých inštitúcií. Pri investícii materskej školy Gesztenyés sa tak premení budova existujúceho ústavu, postaví sa nová telocvičňa, vývojové miestnosti a lekárska miestnosť, odborníci vymenia strechu, vonkajšiu tepelnú izoláciu a nastane výmena okien a dverí. Energetická obnova sa očakáva aj v Materskej škole Szőnyi Színes a Materskej škole Kistáltos. Týmto spôsobom prebehne zateplenie fasády, sokla, podkrovia, obnova vykurovacej a elektrickej siete, montáž solárnych panelov.

„V Domove seniorov v Komárome chceme vymeniť okná, zatepliť, zrenovovať kúrenie a elektrickú sieť,“ dodal primátor.

Informácie o presnom harmonograme začatia prác budú poskytnuté neskôr.