Kultúra 2013. 05. 08.

Vedenie mesta hodnotí tohtoročné Komárňanské dni pozitívne

Bohatý kultúrny, športový a spoločenský program 22. ročníka Komárňanských dní zaujal široké publikum.Bol skutočne oslavou jari.

komnapoknagy

Davy ľudí aj opticky znásobovala logistická koncepcia sústrediť všetky programy do užšieho centra mesta. Povedal po hodnotení festivalu Mestského úradu Komárno jeho hovorca Róbert Králik.

„V rámci šesťdenného festivalu na prvomájový program, najmä na večerný ohňostroj a následné koncerty sa zišiel nevídaný počet divákov. Je ťažké odhadnúť koľkí sme boli na námestí, ale celkom určite išlo o niekoľko tisíc Komárňanov, ľudí z okolia mesta a širšieho regiónu,“ konštatoval s tým, že vďaka za to patrí okrem mestského úradu civilným aktivistom, organizátorom podujatí v Anglia parku a na veľkom pódiu pred Dôstojníckym pavilónom ako aj každému, kto akýmkoľvek spôsobom pomohol k úspešnému priebehu festivalu.

Vyjadrite sa v diskusii pod článkom!

Ako hodnotíte Komárňanské dni vy?

Podľa jeho ďalších slov o kultúrne vyžitie sa postaralo veľké množstvo účinkujúcich z domova i Maďarska. Priaznivci kultúry ako aj dobrého vína v historickej časti mesta si odniesli nezabudnuteľné zážitky. „Návštevníci ocenili vystúpenie Slovenského ľudovoumeleckého kolektívu (SĽUK) z Bratislavy, iným sa páčila Noc plná strachu, kde klub extrémnych športovcov okrem iného uviedol krvavý program kaskadérov a pálenia čarodejníc,“ konkretizoval Králik.

Pripomenul, že starodávne výrobky remeselníkov mali tiež veľký úspech. Dodal, že mestské zastupiteľstvá miest Komárna a maďarského Komáromu už niekoľko rokov spoločne organizujú jarný festival kultúrnych, športových a spoločenských podujatí s názvom Komárňanské dni. Na úvod festivalu sa zastupiteľstvá oboch brehov Dunaja tradične stretli na spoločnom slávnostnom pléne, kde sa odovzdávajú vyznamenania čestným občanom oboch miest, ako aj ceny Pro Urbe a ceny primátorov.

TEXT: TASR