Šport 2021. 06. 16.

Veľká cena Komárna v rýchlostnej kanoistike oslávila svoj 63. ročník

V dňoch 12.06. a 13.06.2021 sa uskutočnil 63. ročník Veľkej ceny Komárna v rýchlostnej kanoistike. Koronavírus nezanechal stopu na tomto športe a akcia sa tešila vysokej účasti kajakárov aj zo zahraničia. Hosťujúci Kajak & kanoe klub Komárno zinkasoval viacero popredných miest.

Na preteky bolo prihlásených 24 oddielov zo Slovenska, Maďarska a Talianska. Celkovo bolo prihlásených 334 pretekárov, pričom Kajak & kanoe klub Komárno reprezentovalo 63 pretekárov.

Počas soboty sa konali preteky na kratších tratiach, teda 500 m od 13 ročných až po veteránov a 2000 m trate, kde sa zúčastnili 9- 12 roční pretekári. V nedeľu to boli 5000 m trate: od 13 ročných až po veteránov, pričom výsledky boli započítané do hodnotenia Slovenského pohára. Okrem iného to boli aj 2000 m trate: od 9-12 ročných pretekárov

Počas Veľkej ceny sa konal aj 6. ROČNÍK MEMORIÁLU  VOJTECHA HALMA. V rámci tejto udalosti sa odovzdal aj slávnostný pohár. Ten získal najlepší pretekár v C1 juniorov na 500 metrovej trati Michal Szobolovszky  z Piešťan. Cenu odovzdala Martina Halmová, dcéra Vojtecha Halma.

Kajak & kanoe klub Komárno sa stal najúspešnejším oddielom v mládežníckych kategóriách, a tak si odniesol slávnostný POHÁR MLÁDEŽE.