Šport 2013. 11. 07.

Veľké finále Majstrovstiev Európy Capoeire už túto nedeľu

10. november 2013 bude výnimočným dňom v športovom živote nášho mesta. V ten deň začiatkom o 12.00 hodín primátor Komárna slávnostne otvorí finálové boje Majstrovstiev Európy v capoeire. Bude to už tretí ročník týchto majstrovstiev, ale v usporiadaní našej skupiny VEM CAMARA CAPOEIRA prvý raz sa uskutoční také veľké športové podujatie v našom meste.

Predstavia sa Vám capoeiristi z rôznych kútov Európy, ale hlavne naši domáci. Celý program je otvorený pre širokú verejnosť, vstup je zdarma. Fanúšici a záujemci svoju podporu môžu vyjadriť po príchode do pokladne cti.

Súťažiť sa bude v troch kategóriach: začiatočníci, stredne pokročilí a pokročilí.

Program súťaže:

  • 12.00 hodín – Slávnostné otvorenie
  • Prezentácia capoeiry pre divákov
  • Štvrťfinále
  • Sprievodný program
  • Semifinále
  • Finále

Predpokladaná doba trvania celého podujatia – 2,5 hod.

V tejto súvislosti sme sa pýtali sympatického i úspešného bojovníka tohto športového odvetvia Graduada Latinha, hlavného organizátora majstrovstiev Európy o stave usporiadateľských prác pár dní pred slávnostným otvorením?

„Prípravy na súťaž v podstate sme ukončili, finišujeme, chýba už len pár drobností. Momentálne štádium príprav môžem nazvať ako stresové, ale verím tomu, že všetko bude v úplnom poriadku. Prihlásených je cca. 130 súťažiacich zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rakúska, Španielska, Talianska, Švédska i z Poľska. Ale do začiatku súťaže sa môžu prihlásiť ešte aj ďalší. Čakáme ďalej aj hostí, bude ich asi 50, vrátane prezidenta našej asociácie“.

Aké úspechy očakávate od domácich bojovníkov i bojovníčok?

„Pevne verím, že dosiahneme aj medailové umiestnenia v niektorých kategóriach a rovnako bude úspešná aj naša domáca skupina. Príďte nás povzbudiť a nesklameme Vás“ – odpovedal nám náš komárňanský capoeirista.

Usporiadatelia srdečne pozývajú každého na bohatý program i zaujímavé boje Majstrovstiev Európy Capoeire v našom meste.

1395941_741702715843785_1294814114_n