Región Dél-komárom 2024. 03. 22.

Veľkonočný program v maďarskom Komárome

Sviatočná atmosféra sa v meste objavuje už týždeň pred Veľkou nocou, kde domácich víta pestrý program.

Dnes, 22. marca, v piatok popoludní strávi detská knižnica Mestskej knižnice Jókaiho Móra popoludnie s veľkonočnými remeslami medzi 15:00 a 18:00 hodinou. Aj dnes sa Kultúrne centrum Dózsa György v Monstore pripája k slávnostným prípravám rodinných programov vrátane tvorivého popoludnia a zoo s domácimi zvieratami.

Zajtra, v sobotu 23. marca, sa v Csillagerőd uskutoční ochutnávka remeselnej čokolády Zax . Vo štvrtok 28. marca dopoludnia počas veľkonočných prázdnin čakajú na záujemcov v Kemencés Ház detské programy, ktoré organizuje Kemence Egyesület.

V sobotu 30. marca sa v záhrade Pamätného domu Lászlóa Kecskésa od 10. do 16. hodiny bude konať zdobenie vajíčok, hľadanie čokoládových vajíčok.

V Kultúrnom centre Sándora Petőfiho v Szőnyi v ten istý deň pripravujú medzi 14. a 18. hodinou remeslá, scénické vystúpenia a beh zajačikov pod názvom „ Zajko “.

V sobotu 31. marca sa v Csillagerőd uskutoční veľkonočná prehliadka so sprievodcom a na nádvorí spoločenskej sály od 9. do 12. hodiny Veľkonočný program a koncert Iskiri.

Na Veľkonočný pondelok 1. apríla sa v Pevnosti Monostori uskutoční deň bez oblievanie, zatiaľ čo cez Veľkonočný víkend 30. a 31. marca sériu slávnostných programov uzavrú podujatia súvisiace so Svetovým dňom divadla v KlapkAréne pevnosti Monostori.

Zdroj: sziakomarom.sk