Šport 2018. 01. 11.

Veľký úspech komárňanského plávania

Počas celého roku 2017 sme Vás informovali o vynikajúcich výsledkoch našich plavcov Delta klubu Komárno, ktorí získali v minulom roku spolu 94 zlatých, 49 strieborných a 31 bronzových medailí na domácich a zahraničných pretekoch. Odzrkadlením týchto vynikajúcich výsledkov bolo uznesenie rady Slovenskej plaveckej federácie, v ktorých až traja naši plavci sa dostali vďaka zaplávaným časom do jednotlivých reprezentačných výberov SR.

Marián Dragúň sa vďaka výborným výkonom dostal do „A“ tímu seniorov, ktorý pozostáva len z desiatich najlepších plavcov na Slovensku!!! V reprezentačnom „A“ družstve sa stretne s takými plavcami ako Tomáš Klobučník, Richard Nagy, Katarína Listopadová, Andrea Podmaníková, atď. Veríme, že aj vďaka zlepšeným podmienkam v zrekonštruovanej plavárni v Komárne, bude vzorne reprezentovať nie len náš klub a mesto ale aj celé Slovensko. Pripravuje sa pod vedením trénera Michala Knihára.

Alex Kušík sa po príchode do nášho klubu prebojoval na mládežnícku európsku olympiádu EYOF 2017, ktorá sa uskutočnila v Györi. Po tomto úspechu sa rozhodol naďalej zostať v našom klube a od septembra získal pre nás mnoho výborných umiestnení. Vďaka zaplávaným výkonom sa dostal medzi najlepších reprezentantov – mladších juniorov.  Aj Alex sa pripravuje pod vedením trénera Michala Knihára.

V reprezentačnom družstve mladších juniorov sa stretne s ďalším našim plavcom Kevinom Bielikom, ktorý si tiež svojimi výbornými výkonmi vyplával reprezentačnú miestenku. Kevin sa momentálne pripravuje v maďarskom Komárome.

Tieto úspechy by sme nedokázali v minulom veľmi ťažkom roku zvládnuť bez pomoci priaznivcov plávania. Keďže v komárňanskej plavárni prebiehala rekonštrukciou jesenná časť prípravy bola extrémne ťažká. Naša obrovská vďaka patrí prevádzkovateľom Aqua Arény v Györi ako aj termálneho kúpaliska CORVINUS vo Veľkom Mederi, ktorí nám dokázali pripraviť výborné podmienky na tréningový proces. Veľká vďaka patrí aj mestu Komárno a Commora Servisu, s.r.o. za pekne zrekonštruovanú plaváreň, ktorá bola odovzdaná do používania práve v tieto dni.

Dúfame, že v priestoroch našej plavárne vyrastie ešte množstvo budúcich reprezentantov Slovenskej republiky a Marián, Alex a Kevin budú mať svojich následovníkov.

Chalanom gratulujeme a prajeme pevné zdravie a výborné výsledky v roku 2018.