Mesto 2021. 08. 20.

Veľký záujem o antigénové testy v komárňanskej nemocnici

V Nemocnici AGEL Komárno medzi prvými začali už od minulého týždňa opätovne realizovať antigénové testy za poplatok 5 EUR. Hoci nie všade je u verejnosti o tieto testy záujem, v Komárne je situácia opačná. Zdravotníci, ktorí sú verejnosti v mobilnom odberovom mieste k dispozícii 7 dní v týždni, 8 hodín denne sú potešení zodpovedným prístupom ľudí.

,,Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sme boli sami zvedaví, aký ohlas bude mať možnosť opätovného testovanie antigénovými testami u verejnosti. Ukázalo sa, že tak, ako pri očkovaní aj pri testovaní sú obyvatelia zodpovední a túto možnosť od začiatku využívajú vo veľkom počte. Za prvé dni sme otestovali antigénovými testami vyše 500 ľudí, ďalší sa hlásia na PCR testy či naše výhodné rodinné balíčky,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška.

Antigénové testovanie sa realizuje na základe príkazu ministra, antigénové testy sa realizujú v nemocnici každý deň od 7.00 hod. do 15.00 hod., pričom posledný odber sa realizuje o 14.30 hod.  Manipulačný poplatok 5 EUR zaplatí záujemca priamo na mieste, objednať sa na tento druh antigénového testu nie je potrebné a výsledok dostane testovaný do 15 minút. ,,V nemocnici robíme všetko preto, aby sme čo najviac eliminovali možný ťažký dopad prípadnej tretej vlny pandémie. Preto som rád, že takto zodpovedne to chápu aj naši obyvatelia,“ dodal Miroslav Jaška.

V nemocnici intenzívne pokračuje aj očkovanie proti koronavírusu. Záujemcovia sa môžu prihlásiť buď cez portál www.korona.gov.sk, alebo priamo konkrétny deň a hodinu na webovom portáli spoločnosti AGEL https://portal.agel.sk/ex-page-two?tagTrg=ten-in-kn&step=1&exam_type=notCovid

Každý zaočkovaný dostane jednak potvrdenie o zaočkovaní prvou aj druhou dávkou vždy po očkovaní a  pracovníci vakcinačného centra vytlačia aj plnohodnotný covid pass. Nemocnica očkuje vakcínou Pfizer/Biontech a aj deti  od 12. rokov.