Mesto 2013. 11. 06.

Vianočný Gospel gala koncert v Komárne

Ako prvé zastavenie na tohtoročnom koncertnom turné so 7-mi vystúpeniami na Slovensku, bude koncert svetoznámej afro-americkej hudobno-vokálovej skupiny „The Golden Voices of Gospel“ pod vedením čierneho reverenda Dwighta Robsona v kostole Reformovanej cirkvi v Komárne dňa 9. decembra 2013 začiatkom o 19.00 hodín.

Úžasné černošské gospely a spirituály tvoria svet afro-američanov, ich históriu i kultúru, ich hlas a spôsob prednesu nie je možné napodobniť. V populárnych piesniach nájdeme odkazy zo Starej i Novej Zmluvy (tradicionálny gospeloví speváci oživujú tieto príbehy), sú to vlastne voľné modlitby, rozhovory s Bohom. Gospel je v podaní sólistu a vokálu vzájomným odpovedaním formou spevu, sprevádzaný potleskom, dupaním a hudobnými nástrojmi. Opakovania a jednoduché vety pomáhajú porozumieť náboženské odkazy, ktoré vypovedajú o láske a viere.

Skupina vznikla v roku 2000 pod vedením černošského reverenda Dwighta Robsona. Doteraz len v Europe absolvovali viac ako 500 úspešných koncertov. V súčasnosti ide o 8 členný súbor nadaných afro-amerických vokalistov a hudobníkov.

Dwight Robson, reverend a hudobník je uznanou osobnosťou hudobného sveta. Má viac úspešných hudobných projektov, z ktorých možno najúspešnejšia je formácia The Golden Voices of Gospel. Viackrát spolupracovali na pódiu aj s takými osobnosťami hudobného sveta ako Mariah Carey alebo Michael Jackson. Ich najznámejšie skladby sú napr. Oh, Happy Day, Glory Glory Hallelujah a veľa ďalších a slávnych obľúbených gospelov.

Dwight Robson, vodca skupiny The Golden Voices of Gospel aj touto cestou srdečne pozýva každého na ich Vianočný koncert v kostole Reformovanej cirkvi v Komárne.

gospel-gala