Mix 2021. 09. 08.

Viete si predstaviť pracovať na mieste, na ktoré budete hrdí?

Viac a viac Slovákov a Sloveniek hľadá vo svojej práci hlbší význam a zmysel. Práca už nie je len o výplate a bonusoch, ale aj o podmienkach, v akých sa pracuje, a o tom, čo zamestnávateľ reprezentuje. Preferujú firmy, ktoré zavádzajú moderné a ekologické riešenia do každého aspektu svojho fungovania. Jedna takáto firma čoskoro otvorí svoje brány neďaleko Dunajskej Stredy.

Americká spoločnosť Ingram Micro tu buduje svoju 190. prevádzku vo svete. Tento popredný dodávateľ logistických riešení pre e-commerce spoločnosti tu od polovice septembra vytvorí stredoeurópske logistické centrum pre úspešný internetový obchod s oblečením, ABOUT YOU.

V rukách plne automatizovaných systémov

Dopravníkový pás na naskladnenie ale aj vyskladnenie položiek, triediaca linka pre tovar, či triediaca linka balíkov na finálne doručovacie destinácie, budú plne v rukách plne automatizovaných systémov.

„Vysoko automatizovaný distribučný proces tak podporujú informačné systémy, ktoré uľahčujú prácu tým, ktorí budú v Ingram Micro pri Dunajskej Strede pracovať. Slovensko je jedna zo 60 krajín sveta kde firma pôsobí a s najmodernejším skladom prichádzajú aj najnovšie inovácie“, hovorí IT manažér spoločnosti Ingram Micro Slovakia, Ctibor Gabaš.

To všetko sa bude odohrávať v klimatizovanej a vykurovanej hale s preferenciou dodávok zo zelených energií. Hala bude mať na strechách inštalované solárne panely, na parkovisku budú nabíjacie stanice pre elektromobily. Jednoducho: Ingram Micro Slovakia spustí do prevádzky logistické centrum pripravené na post-covidové obdobie, v ktorom sa ekonomika transformuje na zelenú.

Zamestnávateľ, na ktorého môžete byť hrdí

Ak moderné, robotizované pracovisko, šetrné k životnému prostrediu nie je dostatočným argumentom na hrdosť k značke zamestnávateľa, bonusové body si určite pripíše ako výhody pre zamestnancov. V dvojzmennej prevádzke budú k dispozícii dve prestávky. Jedna na obed, aby sa všetci v kľude stihli najesť a voliteľné prestávky podľa individuálnej potreby zamestnanca. „Obedová prestávka umožní zamestnancom kvalitne sa naobedovať v závodnej jedálni. Budú si môcť vybrať zo 4 druhov hlavných jedál a 2 polievok. Chceme, aby strava bola pestrá, zdravá a čo najviac z lokálnych a sezónnych surovín. Spoliehame sa na nášho dodávateľa, ktorý má bohaté skúsenosti a je synonymom kvality vo svojom odbore. Jedáleň a aj odpočinkové priestory sú koncipované tak, aby zamestnanci mohli svoje prestávky využiť na doplnenie energie,“ hovorí Silvia Slušná, HR manažérka spoločnosti Ingram Micro pre Slovensko. Poskytnúť dostatok času na regeneráciu, pokojnú pauzu a kvalitný oddych je zakorenené hlboko v princípoch Ingram Micro. Pri 35 000 zamestnancoch po celom svete firma zdôrazňuje, že za svoj úspech vďačí práve ľuďom, ktorí firmu poháňajú. A len ľudia, ktorí sa cítia vo svojom pracovnom prostredí dobre, dokážu podávať tie najlepšie výkony deň po dni s tým, že sa každé ráno budú na svojich kolegov a úlohy, ktoré ich čakajú, tešiť.

Ako vyzerá prvý a bežný deň v práci v Ingram Micro

„Prvý deň v práci je vždy iný ako ostatné. V tomto prípade si treba predstaviť školenie bezpečnosti pri práci a používania pracovných ochranných pomôcok, lebo zdravie a jeho ochrana pri práci je pre nás priorita. V prvý deň si prevezmú pracovný odev a obuv, ako i balíček na privítanie s predmetmi, ktoré im spríjemnia prácu. Zoznámia sa s tímom školiteľov, a zároveň si prejdú systémy na dochádzku, na objednávanie obedov a absolvujú prehliadku pracoviska,“ zhŕňa prvý deň plný zážitkov Kostolných Kračanoch.

Po nástupe a absolvovaní povinných školení sa noví kolegovia rozdelia do jednotlivých skupín a školitelia s nimi prejdú všetky procesy, nástroje a zariadenia, ktoré budú používať pri práci. Tomu sa budú venovať niekoľko dní a následne im budú školitelia k dispozícii pre prípadné otázky a požiadavky.

V bežné dni budú môcť zamestnanci Ingram Micro ovplyvniť výšku svojej mzdy jej variabilnou zložkou. Bude nastavená tak, aby po nástupe postupne zlepšovali výkon a boli motivovaní. Skúsenosti v iných centrách umožňujú Ingram Micro nastaviť KPI (alebo normy) tak, aby splnili očakávanie klienta a zároveň, aby zamestnanci dosahovali svoje osobné ciele. Vyjadrením týchto cieľov je dosiahnutie variabilnej zložky mzdy. „Neočakávame, že niekto v prvý deň po zaškolení podá 100% výkon. To bude trvať niekoľko týždňov a zamestnanci si budú môcť sledovať, ako sa ich výkony zlepšujú. Ak bude mať niekto problémy s dosiahnutím požadovaného výkonu, náš tím školiteľov je tu na to, aby mu pomohli so zlepšením a podľa potreby mu dajú individuálne opakované zaškolenie,“ dodáva na záver Team lead plánovania zmien.