Región 2024. 05. 22.

Víkend bude patriť deťom!

Komáromi Kulturális Kft a Monostori Erőd spoločne organizujú mestský deň detí v sobotu 25. mája od 10.00 hod. Programy sa odohrávajú na nádvorí Csillagerőd, kde sa celodenný program ukončí koncertom o 16:00 Judit Halász.

Deň detí organizuje nie len mesto, aktívne sa na ňom podieľajú aj miestne občianske organizácie a inštitúcie. Okrem iných sa predstavia pracovníci múzea a knižnice Kemence EgyesületVöröskereszt , Tolma -Baranta Egyesület, či dokonca Street Generation. Tento rok organizátori pripravujú aj mnoho hier pod holým nebom. Predstavia sa aj hasiči, policajti a zdravotníci, ale vystúpi aj roztlieskavačka, nebude chýbať hľadanie pokladu, ale aj showmani, modely lietadiel. Všetko toto vzrušenie dopĺňajú zábavné programy ako maľovanie na tvár a trblietavé tetovanie.

Mimochodom, dopoludnie začína bábkovým predstavením Kemence Egyesület a sériu programov ukončí koncert Halásza Judit Csiribiri.

Mestský deň detí je podporovaný samosprávou, takže celý program je bezplatný, kapacita nádvoria Csillagerőd je však obmedzená, a tak sa na koncert Judit Halászovej zmestí maximálne tisíc detí.

Na druhý deň, v nedeľu 26. mája, budú v Kúpeľoch Brigetio od 10:00 do 16:00 remeselné aktivity a skákací hrad a od 11:00 Bábková skupina Kemence s predstavením Furulyás Palkó. Do 14 rokov je vstup zdarma, pričom sprevádzajúca osoba má zľavu 50%.

V ten istý deň sa v Kultúrnom centre Györgya Dózsu v Koppánymonostor od 14:00 uskutoční Deň detí, pričom Deň detí sa začne o 15:00 v Galérii umenia Petőfi v Szőny. Súčasťou programu bude detský kútik, ručné práce, výučba šermu, ihrisko, hojdačky, jazda na koni, kriket, petang, hodinová skladačka, rustikálna chytanie rýb či dokonca hod obručou. Palacinky, pizza, zmrzlina a sirup čakajú na deti a rodičov v ulici Ízek. Počas popoludnia si môžete vyskúšať aj spoločenské hry.