Región Dél-komárom 2022. 08. 10.

Víkend v Komárome a okolí? Program je nasledovný

Počas aktuálneho víkendu 13. – 14. augusta sa návštevníci mesta Komárom (HU) môžu tešiť na pestrý program. Poprední maďarskí hudobníci a sprievodný program pre deti bude dostupný v Kultúrnom dome Györgya Dózsu od 14:00 počas 27. Dedinských dní.

Flórián Kőrösi, predseda Kultúrneho združenia Monostori povedal, že sa snažili uspokojiť hudobné potreby všetkých vekových skupín, aby si každý od najmenších až po starších našiel to svoje. Popoludnie začne koncertom Réky Farkasházy a skupiny Tintanyúl . V roku 2006 začala Réka Farkasházi realizovať svoj veľký sen propagovať súčasnú detskú básnickú literatúru po celej krajine v hudobnom šate. Na sa neskôr predstavia Divy – formácia Enikő Détár, Nelly Fésős a Judit Ladinek, ktorá pôsobí už takmer dve desaťročia.

Neskôr sa môžeme vydať do sveta opernej hudby s Elekom Jánosom Mészárosom. Od 17:10 zaspieva Henna zábavné tóny, potom od 18:00 vystúpi na pódium jedna z najznámejších a najobľúbenejších speváčok Maďarska Linda Király, od 19:00 Zsuzsi Kollányi a následne sa predstaví rapper Alee. O hudbu sa postará DJ Bedecs.

K tomu všetkému dofarbuje program skákací hrad, balóny, trampolína, blší trh, výstava amatérskych maliarov či výstava fotografií.

Návštevníci mestskej časti Szőnyi sa nebudú nudiť ani tento víkend, keďže tento rok sa na Vásártér prvýkrát po dvoch rokoch uskutočnia hody, tentoraz počas dvoch dní: v sobotu a nedeľu.

Zdroj: komarom.hu