Kultúra 2011. 08. 26.

Vínne korzo otvorí jeseň 2011!

Nikola Parov súčasťou komárňanského vínneho korza!

2. až 4. septembra sa koná 4. Komárňanské vínne korzo na Klapkovom námestí. Počas ochutnávky dobrého jedla a kvalitného vína, bude na hlavnom javisku znieť aj skvelá hudba.

Program sa začína v piatok o 16,30 hodine s vystúpením Saróky Lilián z Farnej, po ktorej o 18,00 nasleduje vystúpenie hostiteľa, skupiny Borostyán. Vrcholom dňa o 20,00 hodine bude vystúpenie Nikola Parov Quartetu.

Nikola Parov je na celom svete uznávaným skladateľom, hudobníkom a producerom. Hudobník pochádzajúci z Bulharska sa stal známym vďaka svetoznámej formácii Riverdance, kde pôsobil ako inštrumentálny sólista. So svojou skupinou, speváčkou Herczku Ágnes, bubeníkom a klávesníkom Födő Sándor a harmonikárom Szlobodán Werteticsom určite odohrajú nezabudnuteľný koncert.

V sobotu bude kvalitná hudba znieť už od 14,30. Po koncerte skupiny Zsebsün z Komáromu o 16,00 hodine vystúpi skupina Nagarah Groowe (Salgó Zs. Viktória speváčka, Horváth Gergő gitarista a Pajor Sándor basgitarista). Skupina obšťastní publikum prepracovanými melódiami z oblasti džezu, bluesu a swingu. Po nich o 18,00 hodine vystúpi na javisko formácia Udu People. Gyöngyösi Ábrahám, Homoki László, Horváth Ákos a Gerner Máté. O 20,00 hodine uzatvára 2. deň festivalu skupina Budapest Acoustic Band.

V nedeľu o vystúpi 16,00 miestna spoločnosť Memória Társulat. O 18,00 sa Vám predstavia Hupka Adrián a Horváth Gergő. Bohatý program uzatvára 4. septembra o 19,30 vystúpenie jazzového tria Soundbridge. Skupinu tvoria gitarista Kaník Tibor, Adam Hudec basový gitarista a Strieženec Sándor bubnista. Skupina pochádza z Bratislavy, hrajú progresívny inštrumentálny jazz, do ktorého zamiešali prvky funky a latinskej hudby.

Vyjadrite svoj názor