Šport 2012. 11. 26.

Víťazný rozlet Komárna zastavili Spišiaci

V 14. kole extraligy obuvníci cestovali do Spišskej Novej Vsi. Stretnutie sľubovalo vyrovnanú partiu keďže MBK ťahalo sedemzápasovú víťaznú šnúru, kým Spišiaci v domácom prostredí vyhrali štyrikrát za sebou.

V drese Komárna sa prvýkrát predstavil Americký krídelník Amin Stevens, ktorý na juh Slovenska prišiel nahradiť krajana Nasira Robinsona. Od začiatku stretnutia predvádzali obe mužstvá ťažkopádny basketbal. Do vedenia šli prvýkrát domáci zásluhou Američana Burkea. V štvrtej minúte bol však stav vyrovnaný 5:5 a podobne tesný bol aj ďalší priebeh prvej desaťminútovky. Tímy vychádzali zo zabezpečenej defenzívy, na druhej strane však neomylne zakončovali takmer všetky svoje akcie. Prvú štvrtinu vyhrali domáci v pomere 19:14.

V druhej desaťminútovke pokračoval vyrovnaný priebeh hry. Spišiaci si však držali mierny náskok hlavne vďaka neefektívnej streľbe hostí. Komárňanom nešla najmä streľba spoza oblúka a z čiary trestných hodov. V poslednej minúte tejto časti hry Martin Bílik efektným zakončením skorigoval polčasové skóre na 35:28 v prospech domáceho mužstva.

Po prestávke sa hosťom postupne podarilo skresať svoju stratu takmer úplne. V siedmej minúte prehrávali obuvníci už len o dva body. Potom však rozhodcovia udelili lavičke Komárna technickú chybu, čo narušilo koncentráciu zverencov Františka Róna. Domáci to okamžite začali využívať keď v posledných sekundách tretej časti hry zvyšoval perfektne hrajúci Maurice Acker už na 58:46.

V záverečnej štvrtine sa obuvníci opäť trápili v zakončení a náskok Spišskej Novej Vsi sa začal zvyšovať. V posledných dvoch minútach domáci vyhrávali už o pohodlných dvadsať bodov a o víťazovi tohto stretnutia nebolo pochýb. Komárno ešte skóre skorigovalo a posledné slovo v zápase mal Chris Lowe, ktorý trojkou upravoval na konečných 73:85 z pohľadu svojho mužstva. Skončila sa tak dlhá sedemzápasová víťazná šnúra hráčov MBK Rieker Komárno, ktorí v ďalšom kole v stredu 28. novembra privítajú Levice.

Derby zápas proti Astrumu začína tradične o 18:00 v Mestskej športovej hale. Komárno do toho!

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves- MBK Rieker Komárno 85:73 (19:14, 35:28, 58:46)
Body: Acker 29, Burke 22, Mandič 16, Lowe 16, Thompson 16 (14doskokov), Bílik 12,

TEXT: T.Bese