Šport 2021. 03. 08.

VK Spartak UJS Komárno postupuje do semifinále!

Posledným semifinalistom extraligy mužov sa stali volejbalisti VK Spartak UJS Komárno. V rozhodujúcom zápase v Nitre vyhrali zverenci Robina Pěluchu nad TJ Slávia Svidník 3:0 a v skrátenej štvrťfinálovej sérii vyhrali 2:1 na zápasy. V boji o postup do finále sa Komárno stretne s víťazom základnej časti VK MIRAD UNIPO Prešov. Svidník nepostúpil do semifinále prvýkrát od sezóny 2016-17.

Extraliga mužov – štvrťfinále play-off (skrátené na 2 výhry) – tretí zápas – sobota:

RIEKER UJS KOMÁRNO – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:0 (19, 21, 25) – konečný stav série 2:1, Komárno postúpilo do semifinále
Rozhodovali: Sarka a Juráček, bez divákov.

Komárno: Ogurčák 7, Kašper 7, Mlynarčík 15, Kubš 19, Mačuha 4, Kasperkevič 4, libero Turis (Rak 0, Százvai 2). Tréner: R. Pělucha.
Svidník: R. Vitko 0, Kozák 13, Marjov 2, Pietrzak 16, M. Petráš 10, Matušovský 7, libero M. Vitko (Šellong 2). Tréner: P. Tholt.

Hráči zápasu: Peter Kašper (Komárno) – Lukasz Pietrzak (Svidník)

Komárno malo v prvých dvoch setoch navrch. Vypracovalo si niekoľkobodový náskok a dostalo sa pomerne hladko do vedenia 2:0 (19, 21). Svidník sa potom otriasol a zdalo sa, že zápas o postup ešte zdramatizuje. V treťom sete viedli hostia 17:13, 19:14 a v závere aj 24:21. Nevyužili však ani jeden setbal a duel napokon ukončil blokom Peter Kašper.

Lídri: Najviac bodujúcim hráčom zápasu bol Matej Kubš, ktorý si pripísal 19 bodov a v útoku mal 60% úspešnosť. Na dvojciferné číslo (15) sa dostal aj univerzál Peter Mlynarčík. Za hostí si 16 bodov pripísal poľský univerzál Lukasz Pietrzak. Komárno vyhralo na esá 2:1, na bloky 10:6. Štyri bloky mal Peter Kašper.

Zaujímavosti: Sériu poznačil koronavírus, ktorý „šarapatil“ v táboroch oboch tímov. V sobotu 13. februára bol stav 1:1, ale potom sa dlhšie nehralo a osud série bol dlhšie neistý. Súťažná komisia SVF napokon po dohodne s klubmi rozhodla, že z termínových dôvodov sériu skráti a o postupujúcom rozhodne tretí zápas.

Zápas sa hral v Nitre, pretože v Komárne bolo v hale testovacie centrum na koronavírus. Pre viacerých hráčov Komárna to bolo známe prostredie, pod Zoborom v minulosti pôsobili Peter Kašper, Matej Kubš, Martin Turis, František Ogurčák, Filip Mačuha aj Ádam Százvai.

Komárno sa v semifinále stretne s Prešovom, s ktorým sa stretlo vo štvrťfinále minulej nedokončenej sezóny a vyhralo 2:0 na zápasy. Prešov si účasť v semifinále ako víťaz základnej častti vybojoval automaticky.

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Bol to ťažký zápas, aj keď výsledok 3:0 tomu nenasvedčuje. Obe družstvá hrali po dlhšej pauze. Svidník sa nevzdával za žiadneho stavu a teším sa z vyhratej koncovky tretieho setu. Chlapci podali kolektívny výkon a zaslúžene postúpili, ja im k tomu gratulujem.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Súper vyhral, postúpil ďalej a veľmi to neviem ho dnotiť. V karanténe boli oba kolektívy, dva sety nám trvalo, kým sme si zvykli na halu, veľmi zle sa nám tu orientovalo. Niektorí hráči mali obrovský problém s orientáciou, no v treťom sete sme už zabrali, ale v koncovke bol súper lepší. Komárnu to vyšlo, my sa budeme sústrediť ďalej na ligu a taktiež Slovenský pohár.“

Zdroj: www.vkspartak.sk