Šport 2014. 03. 16.

VK Spartak v treťom sete už bol vyrovnaným súperom lídrovi súťaže

V sobotu boli na programe ďalšie zápasy štvrťfinále play-off volejbalovej extraligy mužov. Komárňania cestovali k lídrovi súťaže do Humenného.

Samotný úvod zápasu bol vyrovnaný a žiaden z tímov si nevytvoril väčší náskok. Na prvý technický oddychový čas sa tak išlo za stavu 8:6. Následne sa domáci sériou vydarených podaní Jakuba Bališina utrhli a viedli 11:6. Svoje vedenie zvyšovali, na čo Komárno reagoval prvým oddychovým časom za stavu 14:8. Dominanciu „chemesákov“ však hostia nezastavili a prvý set prehrali 15:25.

Druhý set mal podobný priebeh. V úvode sa súperi doťahovali po každom bode a podobne ako v prvom sete išli na prvý technický oddychový čas vo vedení domáci, 8:7. Svoje skóre postupne zvyšovali. Bodovo sa o to pričinila trojica Pavelka, Javorčík a Bališin. Hostia sa snažili postrašiť niekoľkými peknými akciami na sieti, avšak ani to nezabránilo rozbehnutým Humenčanom zvýšiť vedenie na 16:11. V závere setu sa v dobrom svetle ukázal španielsky nahrávač Migel Angel de Amo, ktorý sériou piatich podaní rozhodol druhý set. Ten vyhrali Humenčania podobne 25:15.

Záverečný tretí set bol najvyrovnanejší. Hostia z Komárna sa rozohrali a za stavu 21:20 ešte viedli. Napokon však domáci hráči drámu nepripustili, keď štvrtý match ball premenil nepríjemným podaním výborne hrajúci Bališin. Humenskí volejbalisti si tak pripísali v prvom zápase play-off víťazstvo.

ŠK Chemes Humenné   –  VK Spartak Komárno   3:0  (15, 15, 26) – stav série 1:0

Zápas trval: 72 minút, rozhodovali: Drobňák a Servický, 400 divákov.

Pokračovanie v Komárne, 18. marca 2014, utorok, o 18.00 hod.

(zdroj: svf.sk, foto: nasehumenne.sk)