Mesto 2015. 11. 27.

Vkusné a priestranné kancelárske priestory v bývalej budove SAD

Bývalú administratívnu budovu SAD (na jej prízemí sa nachádza obchod British Outlet) pred dvomi rokmi kúpila spoločnosť Com-Klíma s.r.o. Mierne zanedbanú nehnuteľnosť takmer celkom „vyzliekli”, aby ju mohli zrenovovať pomocou najmodernejších technológií a najkvalitnejších materiálov. Nová administratívna budova BC1 je pripravená na otvorenie, čaká na svojich ďalších nájomníkov.

V súčasnosti sa na poschodí nachádza šesť väčších kancelárskych priestorov a na prízemí je možnosť prenájmu dvoch miestností. Prízemné priestory môžu nájomníci využiť viacúčelovo – ako kancelárie, obchody, ale aj ako reštaurácia. V administratívnej budove BC1 nás sprevádzal majiteľ firmy Com-Klíma, Tomáš Hodúr.

m

Pri vstupe do haly hneď zbadám, že interiér budovy je jednoduchý, čistý a funkčný – na druhej strane sa usilovali o to, aby zo všetkého materiálu použili ten najlepší. Podlaha haly je z prvotriedneho mramoru. Keď sa čisto novým výťahom prenesiete na štvrté poschodie, budete ohromení!

Stojíte v rozľahlej, 300 metrov štvorcovej miestnosti. A nielen priestor je impozantný. V kancelárii sú veľké okná (hliníkové s trojitým sklom pre dokonalú izoláciu), vďaka ktorým je priestor plný svetla a človek sa cíti ako v prírode. Na podlahe je položený hrubý, bordový koberec (ktorý má vynikajúce protihlukové vlastnosti), ktorý robí priestor ešte príjemnejším.

2

Zostáva už len jedna otázka: kto si prenajme tieto priestory? Tomáš Hodúr hovorí: „Mysleli sme najmä na veľké podniky, ktoré zamestnávajú aspoň dvadsať ľudí. Tieto priestory môžu zodpovedať ich očakávaniam. Okrem iného aj preto, lebo sa nachádzajú pri Bratislavskej ceste a sú tu veľmi dobré podmienky na parkovanie. Mimochodom, o dva-tri roky tu o 500 metrov ďalej bude viesť nový most do Maďarska. Tretie poschodie si už aj prenajali. Od januára tu bude sídliť komárňanská organizačná jednotka autobusovej spoločnosti Arriva.”

Dozvedeli sme sa, že na štvrtom poschodí zámerne vytvorili takú obrovskú miestnosť, možno sa nájde firma, ktorá takýto veľký priestor vyžaduje. Miestnosť sa však môže rozdeliť aj na dve časti po 150 m2. Aj tu je však všetko navrhnuté tak, aby sa podľa požiadaviek klienta mohli vytvoriť ďalšie miestnosti.

3

To, ako môže vyzerať rozdelená kancelária, ukázal Tomáš Hodúr na prvom a na druhom poschodí. Na obidvoch podlažiach si môžu dve firmy prenajať 150 m2 veľkú miestnosť, ktorú sa môžu rozdeliť stenami na ďalšie štyri, menšie kancelárie. Všetky kancelárie sú pohodlné a dobre vybavené.

Vo všetkých kanceláriách sa nachádza – alebo môže zriadiť – kuchynka, sociálne miestnosti (do najmenších detailov náročné a moderné), alebo trebárs serverovňa (počítačové „centrum”).

4

„Režijné náklady tu budú nižšie ako sme zvyknutí. Na streche a stenách je hrubá izolácia, ako aj okná sú izolačné. Všade sme dali sporiace LED osvetlenie. Chladenie a kúrenie zabezpečuje najnovšia technika – prísun čerstvého vzduchu do kancelárií je zabezpečený a aj všetky okná sa môžu otvoriť. Dávali sme veľký pozor na to, aby úspora energie bola v celej budove zabezpečená. A tu by som chcel vyzdvihnúť vynikajúcu prácu projektanta Zoltána Bartala,” hovorí Tomáš Hodúr.

K budove patria aj tri prízemné miestnosti – z nich jednu si už prenajíma obchod British Outlet. Vchod druhej miestnosti je taktiež z ulice, tu môže byť kancelária, ukážková predajňa alebo obchod (240 m2). „Verím však, že tu niekto otvorí reštauráciu. Vidím tu takú možnosť, veď v okolí pracuje veľa ľudí, ktorí majú málo príležitostí na to, aby sa najedli. Navyše sa tu môže vytvoriť aj skvelá terasa.” Tretia prízemná miestnosť je prístupná z dvora (182 m2) a aj táto sa môže využiť na podobné účely,“ dodáva.

Zhrnutie: na poschodiach je osem, 150 m2 kancelárskych priestorov. Z nich je šesť na prenájom (keďže do dvoch sa nasťahuje Arriva). Na prízemí čakajú na podnikateľov dve miestnosti. Treba vidieť!

Výška nájomného: 6-7,50 €/m2/mesiac + DPH
Priestory na prenájom: 1.300 m2

Minimálny priestor na prenájom: cca 150 m2
Kancelárske priestory celkom: 2.000 m2

Webová stránka: www.bc1.sk
Telefón :035 7731043
E-mailová adresa: info@comklima.sk