Šport 2013. 08. 30.

Vlček s Tarrom na MS do finále na 500 aj 1000 metrov!

 Tarr a Vlček splnili úlohu a pridali niečo naviac. Dve finále pre K2 na 500 i 1000 metrov!

vlcek tarr

V Komárne sa pripravujúca posádka dvojkajaku Erik Vlček a Juraj Tarr postúpila ešte vo štvrtok na Majstrovstvách sveta v nemeckom Duisburgu do sobotného finále na 1000 metrov. Dnes sa im podarilo skvelý výkon zopakovať a okúsia aj to nedeľné na 500 metrov.

Výsledky sú o to cennejšie, že dvojica spolu trénuje len krátko a ide o ich prvý spoločný medzinárodný štart. Navyše, v semifinále na 1000 metrov narazili Slováci na majstrov sveta, olympijských víťazov, či silných Srbov.

„Sme veľmi radi, že sme dokázali, že patríme do špičky. Počas jazdy bolo jedno myknutie, drobná chybička, ale to patrí k tomu. Všetko ostatné bolo tak ako má byť,“ povedal Juraj Tarr. Sobotný program MS odvysiela v priamom prenose verejnoprávna RTVS, pričom finále K2 na 1000 metrov je naplánované na 15:45.

„Rozjazda nám sadla dobre, na 500-ku sme sa nijako zvlášť nepripravovali, ale keď sa cítite dobre a máte formu, ide dobre aj tá 500-ka, ktorá je iná ako kilometrová trať. Za najväčších súperov sme považovali Portugalcov, ktorí sú vždy nebezpeční, nakoniec došli tesne za nami. Aj prvé miesto v semifinále určite poteší,“ skonštatoval Erik Vlček. Nedeľný program sa tiež objaví na obrazovkách, finále K2 na 500 metrov by malo odštartovať o 15:30.

Spolu s nimi postúpila aj mladá slovenská K4, pre ktorých je to zatiaľ najväčší úspech na seniorských MS. Išli priamo z rozjazdy. Jedným z pádlujúcich mladíkov je Komárňan Viktor Demin. Úspech dosiahli aj ďalší. Novozámčan Peter Gelle postúpil na 1000 metrovej aj 500 metrovej trati do finále, pre kanoistu Rastislava Kohúta znamená svetový šampionát premiéru vo finále C1. FInále si skúsi aj ženská dvojica Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou.