Mesto 2016. 04. 26.

Vo štvrtok (28. apríla) otvorí svoje brány Vínna ulica

Jedným cieľom Komárňanských dní je, aby upriamila pozornosť na gastronomické špeciality regiónu: konkrétne na prvotriedne vína. V našom regióne vzrastá ponuka kvalitných, ručne vyrobených vín, môžeme byť na našich vinárov právom hrdí.

Práve preto počas Komárňanských dní sa Palatínová ulica zmení na „Vínnu ulicu” – má samostatné pódium a program –, kde sa každoročne predstaví 12-13 vinárov z regiónu a jeden hosťujúci región. V roku 2016 hosťujúcim vinárom bude Hilltop z Neszmélyu (Maďarsko).

borok4

Pozrime si ponuku a program tohtoročnej Vínnej ulice!

Z Mužle príde Frigyes Bott a Pivnica H&V, zo Strekova pivnica Mátyás a Rodinné vinárstvo Kasnyik, z Kolárova Farma Georgina, Pivnica Amicius, SZEGAB, a Borvin z Bátorových Kosíh. Budeme mať možnosť ochutnať vína Petra Hengericsa z Kamenice, Vinárne Kovil z Moče, Pivnice Drozdík zo Štúrova. Predstaví sa Attila Nagy z Komárna, Pomozi Wine z Pastoviec, a Hilltop z Neszmélyu.

borok 3

Slávnostné otvorenie Vínnej ulice bude 28. apríla, vo štvrtok, o 16:00 hod.

Na javisku vo štvrtok (28. apríla) vystúpi súbor Dunaj a Dunajíček, potom ľudová hudba Józsefa Kovácsa vystúpi o 16:00 hodine. V piatok (29. apríla) o 23:00 hod. sa o dobrú náladu postará skupina Zseb (Zsapka-Emmer-Benkó trio). V sobotu o 23:00 hod. vystúpi ľudová hudba Józsefa Kovácsa, v nedeľu dychová hudba Vidám fiúk o 20:30 hod.

Vínna ulica, ako vždy, aj v tomto roku bude spojená s Ulicou remeselníkov. Rozdiel bude len ten, že oproti predošlým rokom teraz po celej dĺžke Palatínovej ulice sa budete môcť prechádzať.

borok+