Mesto 2023. 06. 29.

Vodič so zákazom činnosti viesť motorové vozidlá havaroval. V aute mal navyše aj drogy!

Policajti z Obvodného oddelenia PZ v Komárne spozorovali na Bratislavskej ceste v Komárne vozidlo Hyundai Getz, pričom vedeli, že jeho vodič má uložený zákaz činnosť viesť motorové vozidlá. Vodič nie len, že začal unikať ale v jeho aute našlo neskôr policajti drogy. 

Medzi prvými ho chceli  policajti zastaviť a skontrolovať, ale vodič náhle pridal a zabočil na Bažantiu ulicu. Na zvukové znamenie nereagoval a vysokou rýchlosťou unikal, na Czuczorovej ulici nezvládol riadenie a narazil do odparkovaného auta Ford Explorer. Následne vodič vyskočil z auta a dal sa na útek, ale policajti ho dobehli a spacifikovali. „Policajti vyzvali muža, aby predložil doklady, pričom im dal len občiansky preukaz. Pri kontrole si policajti všimli v priehradke pod volantom priesvitné vákuové vrecko s neznámou sušenou rastlinou a alobalovú skladačku s neznámou bielou kryštalickou látkou, načo vodič uviedol, že je to marihuana a pervitín,“ píše polícia na svojej facebookovej stránke.

Lustráciou cez operačné stredisko bolo zistené, že ide o 38 ročného muža, ktorý má udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do júna roku 2024. Vodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom a bol obmedzený na osobnej slobode z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov.