Šport 2015. 04. 12.

VOLEJ: Finále odštartoval víťazne Prešov, odveta už dnes o štvrtej

V sobotu odštartovala finálová séria volejbalovej extraligy mužov. Žiadne prekvapenie sa ale nekonalo, líder si postrážil domácu palubovku a vyhral 3:0. Šancu na reparát i prekvapenie bude mať Komárno už dnes, o 16:00. Druhý dvojzápas potom súperi odohrajú opäť počas víkendu, tentoraz v Komárne.

Prešovčania začali prvý finálový duel dobre a pri servise kapitána Sopka si hneď vypracovali trojbodový náskok. Domáci mali na navrch, darilo sa im eliminovať hlavné útočné esá hostí Patúca a Horníka a prvý set vyhrali bez problémov 25:20.

V druhom sete vyhrávali hostia z Komárna 18:15, ale Prešov zapol, rýchlo vyrovnal a zvládol aj koncovku. Druhý set vyhrali domáci 25:21 a boli krok od prvého víťazstva.

Komárno sa snažilo o zvrat a v koncovke tretieho setu malo k dispozícii dva setbaly za stavu 24:22, ale domáci oba zlikvidovali a napokon vyhrali tretí set 28:26.

VK MIRAD PU Prešov – Spartak VKP Komárno 3:0 (20, 21, 26)