Šport 2015. 02. 01.

VOLEJ: Je to tam!!! Slovenský pohár putuje do Komárna!!!

Aj hlásateľ v spišskonovoveskej hale sa už mýlil. Až sedemnásty mečbal znamenal výhru Komárna v Slovenskom pohári!

V prvom sete šli Komárňania do výborného vedenia 6:1. Od tohto stavu si ani jeden z týmov nedržal podanie po viac ako dve lopty a skóre narastalo na oboch stranách približne rovnako. Komárňanom v útoku vychádzali skvelé smeče, naopak, Prešov ťažil z chýb svojho súpera, najmä zlého podania. Ak by sa Komárňanom darilo položiť viac podaní, prvý set by vyhrali jednoznačnejšie a nedovolili by Prešovu dramatizovať stav. Posledným lišiackym bodom napokon uzavreli Spartakovci prvý set na stave 25:22.

Do druhého setu vstúpili lepšie Prešovčania a dostali sa do vedenia 9:6. Zverenci trénera D. Oravca sa síce dotiahli na súpera na 9:10, no Prešovčania im opäť ušli a keď to už vyzeralo tak, že by sa mohli na lídra dotiahnuť, Prešov získal štyri setbaly, pričom druhý využili a vyhrali set 25:20.

Tretie dejstvo opäť patrilo Komárnuu, ktoré ťahal tradične výborný Andrej Patúc. Pred koncom tretej časti hry sa síce Prešovčania dotiahli, Komárňania ale vedenie udržali a vyhrali set 25:21

Na začiatku štvrtého setu išli Spartakovci do vedenia 4:1, vyhrávali aj 7:3. Prešovčania ale v búrlivej akoby domácej atmosfére zvýšili obrátky a prestali chybovať. Za stavu 15:17 z pohľadu Komárna šiel na ihrisko A. Patúc a aj jeho zásluhou vyrovnali Komárňania na 17:17. Nervy drásajúci štvrtý set pokračoval aj ďalej, tímy bok po boku postupovali k vytúženej dvadsaťpäťke, o krôčik bol bližšie vždy Prešov. Hry boli krátke, Prešovčania chybovali len minimálne. za stavu 23:22 poslal Komárňan Kišš loptu do autu a Prešov svoj setbal využil.

Za stavu 2:2 prišla jedna z najdlhších výmena zápasu. Po krásnej výmene šli do vedenia Komárňania, divákmi tlačení hráči Prešova ale vždy kontrovali a vyrovnali. Andrej Patúc a Matúš Horník ťahali Komárno ďalej. Prvé eso Komárna prišlo v najvhodnejšej chvíli. Aj keď s pomocou siete, ale predsa, prvý menovaný zvyšoval vedenie Komárna na 8:6, Marcel Kišš vybil bloky Prešova na 9:6, avšak Šarišania znížili na 9:8. Za stavu 11:8 si Ľ. Šalata bral oddychový čas. Nepoložený smeč A. Patúca znamenalo vyrovnanie na 13:13, avšak smeč toho istého hráča dostal Komárno k mečbalu. Ten ale Spartakovci nevyužili. nasledovala séria mečbalov Komárna, potom séria mečbalov Prešova, avšak prišla deviata šanca našich chalanov, ktorý napokon skončil výhrou vo finálovom zápase mužského Slovenského pohára.

Spartak VKP Komárno – VK MIRAD PU Prešov 3:2 (25:22, 20:25, 25:21, 22:25, 28:26)