Šport 2015. 02. 08.

VOLEJ: Majster v Komárne bez šance!

Napriek netradičnému času sa v nedeľu v Komárne zišla početná skupina fanúšikov Spartak VKP Komárno, aby nielen dodatočne oslavovala senzačný triumf v Slovenskom pohári, ale aj jednoznačné víťazstvo nad úradujúcim majstrom ŠK Chemes v pomere 3:0!

Nadstavbová skupina o 1. – 6. miesto – 6. kolo:
Spartak VKP Komárno – ŠK Chemes Spišská Nová Ves 3:0 (25:18, 25:16, 25:13)
64 min, rozhodovali: Malík a Vaško, 350 divákov.
Spartak VKP Komárno: Hollý 1, Horník 8, Hinduliak 4, A. Patúc 15, Kišš 11, Pělucha 3, libero Ľ. Nemec (Demčák 0, Z. Németh 0, M. Patúc 0, Ferencz 1, Demeter 3). Tréner: D. Oravec.
ŠK Chemes Spišská Nová Ves: Krnič 1, Mlynarčík 7, Javorčík 12, Bališin 1, Kašper 4, Jakubov 4, libero Boldy (Pavelka 1, J. Hriňák 0, Leškanič 1). Tréner: R. Vlkolinský.

Pred skvelou kulisou sa hral najmä z domácej strany veľmi kvalitný volejbal podložený aj výsledkom. Domáci najprv otáčali z 10:12 na 15:12, keď si od tohto momentu Komárno len udržovalo náskok a keď ho natiahlo na 20:14, domáci bez problémov dotiahli prvý set do víťazného konca. V tom druhom domáci rýchlo získali vedenie 3:0 a následne si za stavu 12:8 hosťujúci kouč musel zobrať oddychový čas. Ten im však nepomohol, pretože domáci zvýšili na 17:12 a nebolo pochýb o víťazovi druhého dejstva. V tom treťom boli už zverenci Daniela Oravca nezastaviteľní. Získali vedenie 4:1 a keď bol na ukazovateli skóre stav 12:3, dianie na palubovke bolo jednoznačné. Komárno poľahky pri vedeniach 15:4 a 20:7 získalo aj tretí set a tak prekvapujúco hladko zdolalo ŠK Chemes.

Daniel Oravec (tréner Spartak VKP Komárno): „Nadviazali sme na skvelé výkony z finále Slovenského pohára proti Prešovu a bavili sme sa volejbalom. Vedeli sme, že hostia sú psychicky dole a dnes sa to aj ukázalo. Začali sme trošku opatrne, spravili sme tri nevynútené chyby, no potom sme sa do toho dostali a hrali sme prakticky bez chýb. Chlapcov za toto veľmi chválim, pretože odvtedy sme neurobili prakticky žiadnu útočnú chybu. Hrali sme dobre na sieti, v obrane a dobre sme blokovali, najmä priamych 12 bodov na bloku je skutočne svetový výkon. Súperovi sme nedovolili hrať a druhý a tretí set už bol z nášho pohľadu jednoznačný, keď bol už súper položený. “

Richard Vlkolinský (tréner ŠK Chemes Spišská Nová Ves): „Komárno bolo dnes jednoznačne pánom na ihrisku, v žiadnej činnosti sme domácim nedokázali vzdorovať a tým pádom je výsledok veľmi spravodlivý. Konečný výsledok je úplne adekvátny tomu, čo sme predviedli, no dnes sne nepredviedli vlastne nič. Boli sme v absolútnom útlme a počas celého duelu sme sa z neho vôbec nedostali. Takže Komárno dnes bolo suverénnym pánom situácie.“

Týmto víťazstvom sme si udržali skvelé druhé miesto v nadstavbovej skupine o 1. až 6.miesto a už teraz netrpezlivo očakávame ďalšie zápasy. A hneď dva nás čakajú najbližší víkend. Najprv cestujeme v sobotu do Trenčína, kde sa predstavíme o 17.00 hodine proti olympionikom z COP, aby sme na druhý deň cestvali na ťažký zápas do Prievidze. Tento zápas nás v City Aréne čaká v nedeľu o 18.00 hodine! Držme našim chlapcom palce, aby svoju formu potvrdili aj na ihriskách týchto dvoch súperov. Komárno, do toho!