Šport 2015. 04. 02.

VOLEJ: Máme semifinálový mečbal, zvíťazili sme v PKO!

Naši volejbalisti si určili za prechodný domovský stánok opäť PKO a ukázal sa to byť dobrý krok. Naši volejbalisti zvíťazili vo výbornej atmosfére 3:0 na sety nad VK Prievidza a majú pred piatkovým zápasom prvý mečbal.

Semifinále – tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 3:0 (25:19, 27:25, 25:22) – stav série 2:1
80 min, rozhodovali: Hodoň a Malík, 750 divákov.
Spartak VKP Komárno: Pělucha 4, Hollý 4, A. Patúc 15, Demčák 7, Horník 15, Kišš 9, libero Ľ. Nemec (Demeter 0, M. Patúc 0). Tréner: D. Oravec.
VK Prievidza: Rodriguez 8, Paez 1, J. Hukel 13, Prešinský 8, Piňerua 12, T. Halanda 3, libero Kubš (Hauer 0). Tréner: R. Kašša.

Bratislavská hala PKO videla po dlhšom čase opäť výborný mužský volejbal v atmosfére, ktorá sa musela páčiť každému a o ktorú sa pričinili oba tábory priaznivcov. Úvodný set bol obojstranne vyrovnaný, mužstvá sa striedali vo vedení, no mierne navrch malo v jeho druhej polovici Komárno. Tomu sa podarilo uniknúť na rozhodujúci rozdiel 23:19, odkiaľ už nemalo problém dokráčať k zisku prvého dejstva. V druhom sete viedli hostia 5:3 a aj 12:9, ale domáci bojovali. Z nepriaznivého stavu 13:17 dokázali vyrovnať na 17:17 a následne otočiť z 18:20 na 21:20. V dramatickom závere setu napokon Komárno využilo až svoj tretí setbal a ujalo sa vedenia 2:0 na sety. Aj tretí set sa niesol v podobnom duchu ako druhý. Prievidza viedla 12:8, no postupne Komárno hru vyrovnalo na 13:13. Potom sa tímy držali plece pri pleci a stav bol aj v závere 20:20. Potom však domáci Spartak VKP odskočil z 21:21 na 23:21 a dotiahol zápas do víťazného konca a získal mečbal o postup do finále pred piatkovým zápasom na Hornej Nitre.
Daniel Oravec (tréner Spartak VKP Komárno): „Rozhodlo domáce prostredie, aj keď to bol ťažký zápas. Stav série bol vyrovnaný, obe mužstvá chceli vyhrať a tým získať psychickú výhodu mečbalu. Rozhodlo prostredie, v ktorom nás komárňanskí fanúšikovia hnali za víťazstvom a aj keď sme sa nevyhli určitým výkyvom v hernej disciplíne a koncentrácii, nakoniec sme to dotiahli do víťazného konca. Pokúsime sa v piatok v Prievidzi opäť o víťazstvo, no bude to ťažké, pretože domáci taktiež budú chcieť vyhrať.“
Roman Kašša (tréner VK Prievidza): „V prvom rade by som sa chcel poďakovať obom fanúšikovským táborom, ďakujeme, bola tú výborná atmosféra, taká tu ešte nebola. Gratulujem domácim, boli lepší, nám zlyhala naša najväčšia zbraň – podanie. V rozhodujúcich chvíľach, najmä v koncovke druhého setu, sme spravili niekoľko nevynútených chýb navyše a to rozhodlo. Tešíme sa na piatkový zápas a verím, že to bude naopak a opäť sa uvidíme v stredu v Komárne.“
Máme mečbal, je to výborné! Avšak vojnu sme ešte nevyhrali… Prievidžania sú v domácom prostredí mimoriadne silní a budú to chcieť dokázať už tento piatok. Oni musia, my môžeme. My však môžeme našich chlapcov povzbudiť aj osobne. V Niké Aréne začína štvrtý semifinálový zápas v piatok 3.apríla 2015 o 18.00 hodine. A preto ak viete, príďte podporiť našich chlapcov v ich bitke o postup do finále! Komárno, do toho!

-Spartak VKP Komárno-